• Kronikë

  Shkrirja e Krimeve të Rënda, dosjet e nxehta në rrethe do të dërgohen me blinda nga RENEA

  Efektivë të Policisë së Shtetit, si dhe ata të repartit RENEA do të asistojnë në transportimin e dosjeve nga godina e SPAK në prokuroritë e...

 • Kronikë

  Festat e fundvitit 'blindojnë' Rinasin, masa shtrënguese për parandalim e kalimit ilegal me dokumente false drejt BE

  Për parandalimin e kalimeve të paligjshme në kufi, e kryesisht gjatë fundvitit me rastin e festave, policia kufitare ka marrë masat për...

 • Kronikë

  Vettingu në polici, drejt konfirmimit drejtori i monitorimit në SHÇBA

  Sulejmani kishte deklaruar një apartament në Golem të Kavajës blerë në vlerën e 31 mijë e 955 euro, me burim të ardhurash kursime dhe nga shitja e...

 • Kronikë

  Pronat te Kepi i Rodonit/ Tre javë pas dorëzimit, biznesmeni lirohet nga qelia, detyrim paraqitje

  Gjykata e Durrësit ka ndryshuar masën e sigurisë për biznesmenin Lush Osmani, i cili ishte i shpallur në kërkim lidhur me tjetërsimin e 68 mijë...

 • Sociale

  8 frymë nën një çati! Nëna invalide (ish-mësuese) e të mbijetuarit të Thumanës përlot me historinë rrëfyer nga djali (VIDEO)

  Familja Cara ishte një nga më të prekurat e tragjedisë që shkaktoi tërmeti i 26 Nëntorit. 7 pjesëtarë të kësaj familje u shuan nën rrënojat e...

 • Kronikë

  'Linditë, qëndresë'...Rrëfimi i efektivit që humbi të afërmit në Thumanë, drama e familjes Cara përtej tërmetit (VIDEO)

  Tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit tronditi rëndë familjen Cara në Thumanë, ku humbën jetën nën rrënoja 7 anëtarët të familjes. Fati deshi që Albert...

 • Kronikë

  Hetimet për shpërthimin me tritol të lokalit te Kopshti Botanik, pista e vetme, e kaluara e djalit në Angli

  Të vetmet prova të mbledhura deri më tani i çojnë në dyshimin e vetëm se shkak mund të jetë bërë e kaluara e djalit të Muhamet Hoxhës, i cili...

 • Kronikë

  Dhe dy ditë afat, ende asnjë kandidaturë për kreun e SPAK-ut(VIDEO)

  Që prej datës 25 Nëntor e deri më tani pranë Këshillit të Lartë të Prokurorisë nuk është paraqitur asnjë kandidaturë për të prokurorët që duan të...

 • Kronikë

  Mashtrim miliona lekë me TVSH-në, ekstradohet nga Danimarka greku i kërkuar nga drejtësia shqiptare (Skema)

  Ekstradohet nga Danimarka në Shqipëri një grek i shpallur në kërkim pasi gjykata e Shkodrës ka vendosur masën e arrestit të burgut në...

 • Kronikë

  'U vra gjithçka'...Durrësi pastron gjurmët e fundit që kujtojnë tërmetin tragjik: Do ta marrim veten!

  Frika dhe tmerri i përjetuar nga tërmeti i 26 Nëntorit vështirë të harrohet nga shqiptarët, e sidomos nga ata persona që nën rrënoja humbën...