POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

13-vjeçarja shqiptare u bë nënë për herë të parë, Prokuroria nis hetimet mbi rastin

Foto ilustruese

Ishte i bujshëm lajmi i djeshëm që një 13-vjeçare nga Kosova është bërë nënë. E mitura me shtetësi shqiptare por banuese në Gjakovë ditën e hënë ka sjellë në jetë një vajzë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Por përtej çudisë dhe rastit të rrallë që një e mitur sjell në jetë një fëmijë, çështja është dërguar në Prokurorinë e Kosovës.

Kjo pasi 13-vjeçarja në momentin që ka shkuar për të lindur ka deklaruar se është e martuar, madje ka thënë se edhe babai i foshnjës është i mitur. Sipas ligjeve, martesa mes dy të miturve është e paligjshme.  

Për më shumë detaje lidhur me lindjen e të miturës (LEXO KËTU)

ke.mu.
Komento