13-vjeçarja shqiptare u bë nënë për herë të parë, Prokuroria nis hetimet mbi rastin

Foto ilustruese

Ishte i bujshëm lajmi i djeshëm që një 13-vjeçare nga Kosova është bërë nënë. E mitura me shtetësi shqiptare por banuese në Gjakovë ditën e hënë ka sjellë në jetë një vajzë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Por përtej çudisë dhe rastit të rrallë që një e mitur sjell në jetë një fëmijë, çështja është dërguar në Prokurorinë e Kosovës.

Kjo pasi 13-vjeçarja në momentin që ka shkuar për të lindur ka deklaruar se është e martuar, madje ka thënë se edhe babai i foshnjës është i mitur. Sipas ligjeve, martesa mes dy të miturve është e paligjshme.  

Për më shumë detaje lidhur me lindjen e të miturës (LEXO KËTU)

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

Foto/ Temperatura të ulëta dhe ngrica, shoferi gjen zgjidhjen epike për makinën, e 'mbulon që të mos ftohet'