15-vjetori i LSI/ Kryemadhi me të rinjtë dhurojnë gjak: Përgjegjësia jonë sociale për të shtuar jetë (VIDEO)

Partia Socialiste për Integrim ka shënuar sot 15 -vjetorin e krijimit të saj. Monika Kryemadhi, kryetare e LSI dhe grupi i të rinjve të kësaj partie i kanë nisur festimet ditën e sotme duke dhënë gjak, pasi e  konsiderojnë si një përgjegjësi sociale.

Të gjithë të rinjtë e LSI kanë veshur bluzat e bardha me logon e LSI dhe kanë mbushur plot qendrën e dhurimit të gjakut.

Kryemadhi në një postim të saj shkruan se përgjegjësia jonë sociale duhet kthyer dhe në përgjegjësi politike dhe duhet të merren përsipër përgjegjësitë tona dhe për të ecur përpara.

"E fillojmë këtë ditë festimesh me një përgjegjësi sociale, 'dhuro gjak, dhuro një jetë'. Të gjitha angazhimet tona politike apo shoqërore janë për të ndihmuar njerëzit dhe për të shpëtuar jetë njërëzish.", thotë Kryemadhi.

Gjatë gjithë ditës parashikohen aktivitete të kësaj force politike që do të vazhdojnë me festimet në mbrëmje në një nga hotelet kryesore në kryeqytet. Në 6 shtatorin e 2004, një grup socialistësh me në krye Ilir Metën u shkëputën nga Partia Socialiste duke krijuar Partinë Lëvizja Socialiste për Integrim.

Monika Kryemadhi me të rinjtë

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • LORI: 06/09/2019 16:47

  KUSH MER GJAKUN E KESAJ GJAK PRISHURES DO BEHET HAJDUT DHE IMORAL

  Përgjigju
 • Edi: 06/09/2019 15:47

  Mallkuar qofte genre e mashkull te matte ate qe Ed gjalubKomunist grabitqare dhe mashtrues kameleone e tu

  Përgjigju
 • raul: 06/09/2019 15:18

  Pse nuk bere miting pompoz delirant tek Pallati i sportit Asllan rusi moj Nafije dybeku. Apo pse leshitdhise, leshilijes, leshelija, leshilikes vdiq me 30 qershor.

  Përgjigju
 • asl: 06/09/2019 14:05

  Ushunjeze ai eshte gjaku i te tjereve dhe jo joti!

  Përgjigju
 • Populli: 06/09/2019 13:34

  15 vjetori i ish LSi

  Përgjigju
 • Brenda qelise Burgut do dikej me e besushme Cizmja e rropsis: 06/09/2019 13:08

  amon mer , s'ju zhduken kto zvarranike asaj Politike ala !

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Akuzat se ka pakt të fshehur me Berishën, Gazment Bardhi: Me të nuk më lidh më as e shkuara! Intriga të vogla për të përçarë edhe më tej PD-në

Akuzat se ka pakt të fshehur me Berishën, Gazment Bardhi: Me të nuk më lidh më as e shkuara! Intriga të vogla për të përçarë edhe më tej PD-në