Takimi i parë pas anulimit të 30 qershorit/ Rama krah Palmer, i kthen 'shpinën' Metës (VIDEO-FOTO)

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta shtrënguan duart sot në Kosovë, ku ndodhen në kuadër të festimeve për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës, në të njëjtën ceremoni ku i pranishëm ishte edhe ish-presidenti amerikan Bill Clinton.

Në një foto të publikuar nga ceremonia duket kryeministri Edi Rama krah zv. sekretarit amerikan të shtetit Mathew Palmer teksa i ka kthyer shpinën kreut të shtetit Ilir Meta.

Ky është takimi i parë mes tyre, pas përballjes në distancë për anulimin e datës së zgjedhjeve lokale të 30 qershorit.

Ilir Meta dhe Edi Rama krah Mathew Palmer

Ndërkohë burime për gazetaren e Report tv Esiona Konomi bëjnë me dije se pasdite kryeministri Edi Rama do të jetë sot në Lushnje dhe Divjake ku do të zhvillojë takime elektorale për zgjedhjet lokale. Ndërsa presidenti Ilir Meta nis sot konsultimet me partitë politike për caktimin e një date tjetër për zgjedhjet lokale.

Kryeministri Edi Rama ishte ditën e djeshme në Bruksel ku zhvilloi takime me zyrtarë të lartë prej ku mori edhe mbështetjen për hapjen e negociatave për Shqipërinë.

/b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?

Komento

Komente

 • xreport: 13/06/2019 10:55

  o ilir mer pd edhe LSI edhe zhdukuni me degjo mu do jeni ne burg

  Përgjigju
 • Ca te thuash: 12/06/2019 17:47

  Meta kur ja kthen menderen Rama sja ndjen dhe aq shume te themi realitetin por Rames qe ja ktheu Bill Clinton si do jet ber ahahahahahahha he rama rama ca ke peshty ke lepi e ca ke lepi ke peshty kshu ke qen gjith jeten

  Përgjigju
 • Koli: 12/06/2019 14:01

  Jo shpinen... po i paska kthyer menderen. Ngelet vetem ti shkrepi nje gaz lot sjelles.

  Përgjigju
  • Hinglateri: 12/06/2019 16:36

   Edhe kjo sish pare e degjuar ti kthesh b*then predidentit hahaha

  • koli gjigand: 12/06/2019 16:14

   ahahahaha o kolo je sokol;).ej o shqipetarja.com a nuk e beni nje chat se do ket gallat me keta opzitaret

 • servet: 12/06/2019 12:53

  INJORANT KRYEMINISTER,

  Përgjigju
  • 30 Qershor Zgjedhje dhe Pikë: 12/06/2019 15:02

   Km eshte me bobja...

 • 30 qershor: 12/06/2019 12:37

  o like .po nuk behesh dot me shume se je o flori.ed rama ta mer edhe me metro edhe me perkrahje o kok katror.me qetesi dhe me dashuri te mbaruan edhe kercenimet ty dhe sales.USA dhe BE ju hodhen ne kosh te plerave.kurse kete gjatoshin ....shife vet ska nevoj per komente.publikoheni edhe kete foton ke built se te paska ofenduar keq ed rama!!!

  Përgjigju
 • donela: 12/06/2019 12:19

  Ky dordolec president meriton vetem percmim dhe perbuzje,ka 30 vjet qe tall menderen megjithe baxhellen qe ka ne shtepi vodhen e xhvaten sa deshen e nuk kane nje fije cipe e dinjetet te hapin krahun,ta lene kete popull te sterlodhur nga harbuteria e tyre.

  Përgjigju
  • Tomi: 12/06/2019 14:01

   Dhe kush te behet kryeminister? Basha? Rrotulloje si te duash, ky shalgjati po del e keqja me e Vogel. Po duhet te jape shpirt Saliu, se gjerat do ndryshojne

  • pergjigje per te dy: 12/06/2019 13:57

   ngelet saliu.ai i leviz telat e politikes qe ne fillim te demokracise ne thonjeza.me perkrahjen e rusise dhe serbise nga pas kuptohet

  • Pyetje per pergjigjen: 12/06/2019 13:05

   Po iku ky kush ngelet atehere mona me bashen. Nese do ata para ketij

  • Pergjigje: 12/06/2019 12:34

   Ke shume te drejte nese nuk fut ne kete qerfull edhe kete palaço kryeminister ke kemi fatkeqesisht te gjithe. Ai nuk eshte palaco ai eshte hajdut e kriminel njesoj si te gjithe te tjeter. Ky monster KM duhet qerrohet nje ore e me pare e te mare me vete gjithe shpurren e tij. Kete kerkojme te gjithe te ikin ne burg e te vihet sadopak qetesi ne kete vend te stermunduar.×

Lajmi i fundit

John

Tritol në hotelin e Ervin Matës pranë QSUT-së në Tiranë, nuk ka të lënduar