44% e shqiptarëve kanë vendosur votën pro qeverisë prej vaksinimit

1618953176_vaksina.jpg

Fushata e vaksinimit masiv ka bërë që një përqindje e madhe shqiptarësh të ndryshojnë mendimin e tyre për Qeverinë dhe të binden ta votojnë Partinë Socialiste. Në sondazhin e Piepolit në Report Tv 44% thonë që nuk kanë ndryshuar mendim. Vetëm 6% e të pyeturve thonë se kanë ndryshuar mendimin në negativ dhe e gjitha fushata e vaksinimit e ka bindur të votojë kundër.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i Piepolit analizon fluksin e votave: Të zhgënjyerit nga LSI 48.9%, PD 6,7% dhe PS 6.5%! Ja ku shkojnë votat e tyre


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përmirësimi i situatës nga COVID-19, a mendoni se duhet të lehtësohen masat kufizuese?×

Lajmi i fundit

John

Dortmundi fiton Kupën e Gjermanisë, Real Madrid shpreson për titullin e Liverpool për Championsin