5 procedura bukurie që ndoshta do të ishte më mirë t’i shmangni

Ka shumë këshilla bukurie në internet, por ndonjëherë ato mund të bëjnë më shumë dëm sesa mirë, veçanërisht nëse keni lëkurë të ndjeshme. Dhe aplikimi i një maskë me shafran në fytyrën tuaj mund të bëhet një makth. Kjo sepse lëkurës suaj mund të mos i pëlqejnë eksperimentet dhe ka nevojë për kujdes të duhur.

Ja disa nga maskat që duhet të keni kujdes pasi mund të dëmtojë lëkurën tuaj:

Përdorimi i vajit të kokosit në fytyrë

Përdorimi i limonit për të ndriçuar lëkurën e fytyrës

Përdorimi i uthullës së mollës

Scruab me sodë buke dhe kafe

Aplikimi i pastës së dhëmbëve për heqjen e puçrave

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Rusia dhe Kina kundërshtojnë Samitin e Demokracisë si pengesë të modernizmit:Produkt i mentalitetit të Luftës së Ftohtë