50 ndeshje me Holandën, sulmuesi dënohet me 6 vite burg! Trafikoi 1360 kg kokainë

50 ndeshje me Holandën, sulmuesi dënohet me 6 vite burg! Trafikoi 1360 kg kokainë

Quincy Promes

HOLANDË - Një gjykatë holandeze ka dënuar Quincy Promes për përfshirjen e tij në një rrjet të kontrabandës së drogës, duke e dënuar atë në mungesë me gjashtë vjet burg.

Gjykata e qarkut të Amsterdamit vendosi se 32-vjeçari Promes, i cili luan për Spartak Moskën, ishte i përfshirë në importin dhe eksportin e qindra kilogramëve kokainë në vitin 2020.

Ish-sulmuesi i Ajax dhe Sevilla jeton në Moskë dhe nuk u paraqit në gjyqin e tij në kryeqytetin holandez. Reuters shtoi se Promes nuk pritet të kthehet në Holandë "në të ardhmen".

Avokatët e tij u thanë gjyqtarëve se ai i mohoi akuzat. Prokurorët kishin kërkuar nga gjyqtarët që ta dënonin me nëntë vjet për përfshirjen e tij në kontrabandën e 1360 kg kokainë përmes portit të Antwerp në Belgjikë drejt Holandës për dy dërgesa.

Gjykata tha se përgjimet telefonike kishin treguar se Promes ishte përfshirë drejtpërdrejt me dërgesat e drogës, të fshehura në dërgesat e kripës nga Brazili dhe transportin e tyre të mëtejshëm nga porti.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Veliaj me të rinjtë socialistë: PS e vetmja forcë që mbështet rininë, përballja me ide e çon vendin përpara

Veliaj me të rinjtë socialistë: PS e vetmja forcë që mbështet rininë, përballja me ide e çon vendin përpara