58 % e britanikëve kërkojnë nga Johnson të bëjë vaksinën live në TV

58 % e qytetarëve britanikë duan që kryeministri britanik Boris Johnson të bëjë vaksinën live në televizion dhe vetëm 16 % kanë kundërshtuar një gjë të tillë.

Sondazhi nga Redfield & Wilton Strategies, u zhvillua pas deklaratave të presidentit të zgjedhur amerikan Joe Biden dhe tre ish-presidentëve të tjerë Barck Obama, George W. Bush dhe Bill Clinton se do të merrnin vaksinën live në TV, për të rritur besimin e qytetarëve në të.  

Nicola Sturgeon dhe Matt Hancock janë ndër politikanët e tjerë në Mbretërinë e Bashkuar që kanë thënë se do të jenë të gatshëm ta bënin këtë nëse ndihmon në qetësimin e publikut.

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Koronavirusi/ Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi masat kufizuese. A jeni dakort me vendimin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

6 këshilla drejtuar shoferëve për udhëtimin me kujdes në ditët me mot të acartë!