6 ditë para 25 prillit, ethet e garës për të marrë mandatin e tretë! Kryeministri Edi Rama sot në 20:55 në '5 pyetjet nga Babaramo'

Ndërsa na ndajnë edhe 6 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, Kryeministri Edi Rama është i ftuar mbrëmjen e sotme në orën 20:55 në emisionin "5 pyetjet nga Babaramo" në Report Tv.

Rama do flasë sot mbi programin politik të PS dhe për objektivat që mund t'i sigurojnë mandatit të tretë, investimet në të ardhmen, mbajtja e premtimin të ndërtimit të aeroportit të Kukësit,  synimet për aeroportet dhe portet turistike në vend dhe projektet e tjera me të cilat Rama pretendon të mposhtë opozitën dhe të fitojë mandatin historik.

Në fokus të intervistës do të jenë edhe diskurset e fundit politike të zhvilluara në distancë mes tij dhe presidentit Ilir Meta, kreut të opozitës, Lulzim Basha dhe akuzat e forta të hedhura ndaj Sali Berishës.

Fushata elektorale e zhvilluar në kohë pandemie dhe menaxhimi i saj, ritmet me të cilën po ecën procesi i rindërtimit, janë disa nga përgjigjet që kryeministri Edi Rama do të jap sot në mbrëmje para gazetarit Ilir Babaramo në 20:55 në Report Tv.


Lajmi kryesor:

Pas përplasjes për pyetjet, Rama përfundon para kohe intervistën në '5 pyetjet nga Babaramo': I gatshëm të vij pas fitores së 25 prillit, por këtu mbyllet


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Kolonat zanore që njohën botërisht Ennio Morriconen, në një koncert ‘hënor’ në Durrës

Kolonat zanore që njohën botërisht Ennio Morriconen, në një koncert ‘hënor’ në Durrës