60% e pasurisë së sekuestruar 'shpërblim' për Policinë e Shtetit

Pasuria që nuk justifikohet do të sekuestrohet. Por çfarë do të ndodhë me të? Referuar pikës së pestë të nenit 39 60% e saj do t'i jepet Policisë së Shtetit, e cila do ta përdorë atë për përmirësim të  kushteve të punës, por jo vetëm.

"Policia e Shtetit përdor për nevoja të përmirësimit teknologjik, kushteve të punës dhe shpërblimit të punonjësve që kanë ndihmuar në zbulimin e veprave penale të parashikuara në këtë ligj shumën e parave kesh dhe 60% të vlerave të aseteve të sekuestruara dhe konfiskuara", thotë pika e pestë e nenit 39.


Lajmi kryesor:

'Anti-KÇK', njësi policore kundër krimit e terrorizmit! Përgjime pa vendim gjykate, do u shemben vilat e konfiskuara /Video


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë Reforma në drejtësi?×

Lajmi i fundit

John

Pas shqetësimit të ngritur nga Report Tv, nis aksioni i pastrimit ne plazhet e Semanit dhe Darëzezës