Shifra të frikshme/ Sot 12 humbje jete nga COVID-i dhe 616 raste të reja! 16 pacientë të shtruar në gjendje të rëndë

Spitali Infektiv

TIRANË- Kjo e marrë ka sjellë një rritje të frikshme të numrit të viktimave nga COVID-19 në vendin tonë, gjatë 24 orwt të fundit. 12 persona kanë humbur sot betejën me këtë virus, një shifër kjo shumë e lartë që nuk ishte regjistruar prej ditësh. Ndërkohë mbeten në nivele të larta edhe numri i të infektuarve, ku sot si rezultat i 3713 testimeve, kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 616 qytetarë.

6 nga 12 viktimat janë regjistruar në Tiranë.

“6 qytetarë nga Tirana të moshave 67-88 vjeç, një qytetare nga Librazhdi 61 vjeçe, një qytetar nga Pogradeci 66 vjeç, një qytetar nga Berati 67 vjeç, një qytetar nga Fieri 72 vjeç, një qytetar nga Durrësi 88 vjeç, një qytetar nga Korça 88 vjeç”, ka njoftuar ministria e Shëndetësisë.

Ndërkohë, situata paraqitet e stabilizuar në spitale, ku aktualisht janë të shtruar 148 pacientë, nga të cilët 16 janë në gjendje më të rënduar e ndërsa në total janë 6289 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

• Arbër: 19/10/2021 20:12

Duhet kuptuar një gjë, të gjitha vaksinat kineze dhe ruse kan qenë të mbushura 80% me ujë si në Shqipëri e njashtu edhe në serbi pa asnjë efekt! Në serbi vdesin për qdo ditë nga 80-1001 persona e në Shqipëri e dim të gjithë së sa humbje jete kemi, kjo është e papranueshme...!

×

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale