'7 mëkatet e Biblës te Presidenti', Meta refuzon të flasë për Fatos Nanon: Zero koment për zero ngjarje

Për Ilir Metën deklaratat e forta të bëra dy ditë më parë nga ish-Kryeministri dhe ish-kreu i PS-së Fatos Nano janë 'zero ngjarje'. Presidenti Meta refuzoi t'i përgjigjej interesimit të gazetarëve për një koment të tij në lidhje me akuzat që Nano i bëri në intervistën e mbrëmjes të së enjtes kur tha se 'te Presidenti aktual i vendit shoh 7 mëkatet e Biblës'

"Zero koment për çështje të cilat nuk ekzistojnë, problem kryesor mbetet sot përballimi i pandemisë dhe mbështetje e gjithë personelit shëndetësor për përballimin e fluksit të të infektuarve", tha Meta.

Ndërkohë gazetarët e kanë ngacmuar Metën edhe për mundësinë që Nano te bëhet pasuesi i tij në Presidencë por Meta kishte të njëjtën përgjigje: "Nuk kam asnjë koment për zero ngjarje, zero akuza dhe zero zero".

Në intervistën e gjatë të dhënë  ku foli për të gjithë karrierën e tij politike dhe jo vetëm, ish-Kryeministri i vendit Fatos Nano foli me përçmim më të madh për një njeri, Presidentin aktual Ilir Meta. Teksa për të tjerët, përfshi edhe Berishën, Nano kishte ndonjë fjalë të mirë përveç kritikave për Metën e përmblodhi mendimin e tij me fjalinë "Më lër ta mbyll kapitullin e Ilir Metës, duke të thënë që nuk ka politikan tek i cili unë shoh 7 mëkatet kapitale të Biblës, është Presidenti i sotëm".

Ndërkohë, teksa foli për ish-Kryeministrin Berisha, rivalin e tij kryesor në 25 vite politike, Nano tha se nëse Sali Berisha nuk do të ishte në politikë, Shqipëria do të kishte ecur më përpara, pasi e ka cilësuar atë si një politikan konfliktual që e ka të vështirë që të pranojë mendimin ndryshe. Nano foli për 2 episode të rëndësishme, ku gishtin e drejton nga Berisha, që është burgosja e tij dhe 21 janarit. Për këto 2 ngjarje, Nano thotë se Berisha është marrë personalisht me to, madje ai shkon më tej duke thënë se nga "kafshë politike", pas 21 janarit, Berisha mbeti vetëm një "kafshë". 

Në prononcimin për mediat nga kryeqendra e veriut, Meta foli sot edhe për 25 prillin. Ai tha se nuk ka asnjë shans dhe asnjë skenar për të shtyrë datën e zgjedhjeve.

"Shqipëria ka pasur nevojë ulëritëse për zgjedhje prej kohësh. Shqiptarët përvecc pandemisë kanë një tjetër shqetësim që data e zgjedhjeve u duket larg. Partitë të promovojnë kandidatë të rinj dhe me integritet! Kush vepron ndryshe do ndëshkohet rëndë më 25 prill", tha ai.

K.T./I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?

Komento

Komente

 • Veliu: 07/02/2021 02:26

  VETE E KE FAJIN O NANO,,TA KISHE QERRUAR QENIN E SKRAPARIT QYSH NE 2002...

  Përgjigju
 • Dipllomati Mersepe Çafajt [ Armando Çafaj ]: 06/02/2021 23:23

  Ky Ilir Meta është diskretituar aq keq sa ska Det e Oqean që e lan ktë pler që qelbet er. Ky qen bir qeni 400 brezash e ka vëndin vetëm në burg.

  Përgjigju
 • Hotel grand shkoder: 06/02/2021 21:40

  ky kokderr vendin e ka ne burg, armik #1 i shqiperise e i shqiptareve hajdut dhe i pacipe.

  Përgjigju
 • Mondi: 06/02/2021 16:03

  Ne debat me nanon ti president I leshit dukesh mu si goŕrillat qe bejne veprime por nuk dine te flasin.po e kruajte me nanon eshte si ta krruash me fiq deti

  Përgjigju
 • A...Zh: 06/02/2021 13:23

  Eh sa ja di by** ketij! Po te perfshihej ne debat, Nano nuk ka cfare humbet, kurse Likja duke mos ditur te ngihet nuk do dilte i fituar! Prandaj ben sikur nuk e ka patur mendje. Megjithse veshtire t'a perballoje gjate tundimin, pasi nuk i rrihet pa u kruajtur!

  Përgjigju
  • Hahs: 06/02/2021 14:05

   I ha bytha Metes le ta krruaje po deshi me Nanon.×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve