8 shenjat që tregojnë se keni gjetur partnerin ideal (FOTO)

Foto ilustruese

Dashuria e vërtetë na vjen kur ne e presim më pak dhe përvoja është unike.

Ne shpesh ngatërrojmë pasionin dhe simpatinë me dashurinë.

Por njerëzit që kanë arritur të gjejnë dashurinë e vërtetë do të zbulojnë vetëm se kjo ndjenjë nuk mund të krahasohet me asgjë tjetër dhe kërkon të dish me siguri se kur personi i duhur ka hyrë në jetën tënde.

Më poshtë janë disa nga shenjat dalluese kur është e sigurt që personi i duhur është në jetën tuaj.

1.Ju nuk duhet të përpiqeni shumë për t'i bërë gjërat mirë midis jush

Çdo marrëdhënie kërkon një sasi të caktuar përpjekjesh nga të dy partnerët, por nuk duhet të jetë gjithçka në mund.

Gjetja e kompromiseve dhe përmbushja e nevojave të njëri-tjetrit vjen natyrshëm nëse jeni me personin e duhur.

Sigurisht, ju do të luftoni herë pas here dhe gjërat nuk do të shkojnë gjithmonë mirë.

Por disa gunga në rrugë nuk do të jenë në gjendje të prishin harmoninë tuaj pasi të dy e dini se do t'i kapërceni ato së bashku.

2.Ju nuk keni frikë të kaloni tërë jetën tuaj së bashku

Kur e shihni këtë person, ju shihni jetën tuaj së bashku dhe mezi prisni për të filluar këtë udhëtim. Nuk ka rëndësi nëse nuk keni ende një përcaktim të saktë të kësaj të ardhmeje.

Thjesht e dini se asgjë nuk mund të ju ndajë dhe do të gjeni një mënyrë për të kuptuar se si të jeni të lumtur së bashku.

Ju jeni të entuziazmuar nga mendimi që do të zgjoheni pranë këtij personi gjatë gjithë jetës suaj dhe asgjë nuk do të mund t'ju bëjë më të ngazëllyer.

3.Ju nuk keni turp të tregoni veten tuaj të vërtetë dhe jo vetëm pjesët e bukura

Të qenit i prekshëm dhe hapja ndaj një personi tjetër mund të jetë një detyrë e vështirë, veçanërisht nëse nuk jeni të sigurt që partneri juaj është gati t’ ju pranojë ashtu si jeni.

Por kur e gjeni dashurinë tuaj të vërtetë, e dini se nuk ka asnjë kuptim të fshIhni veten tuaj të vërtetë.

Partneri juaj do ju dashurojë për ju dhe jo disa imazhe të rreme që po përpiqeni të krijoni.

4.Ju ndjeheni të sigurt dhe në paqe

Më në fund jeni në një vend në jetën tuaj kur nuk duhet ta merreni më në mënyrë dramatike. Marrëdhënia juaj është e qëndrueshme dhe ju e dini se nuk keni asgjë për t’u shqetësuar.

Ju nuk do të bëheni xheloz sepse partneri nuk ju kushton aq kohë sa juve.

Ju jeni të sigurt që do të jeni një përparësi kryesore pa marrë parasysh çfarë dhe asnjë rrethanë mund ta prishë atë.

5.Ju e gjeni lumturinë kur bëni gjërat e përditshme së bashku

Një rutinë e përditshme mund ta shndërrojë marrëdhënien më emocionuese në një situatë që nuk do të donit të ishit.

Shumë çifte mbështeten në gjeste madhështore për ta bërë marrëdhënien të duket e plotë por në jetën reale, janë gjërat e vogla që kanë rëndësi.

Bërja e ushqimit,  të hani mëngjes së bashku ose të bëni pazar mund të shndërrohet në një aventurë të vërtetë nëse po e bëni atë me personin e duhur.

Ju keni arritur të kapni çdo moment të jetës suaj së bashku dhe ta jetoni atë në maksimum.

6.Ndiheni sikur jeni të aftë të kapërceni gjithçka

Dashuria juaj për partnerin ju bën një superhero të vërtetë dhe ju jep forcën të merreni me të gjitha pengesat në rrugën tuaj, duke çuar në lumturi dhe sukses.

Ju jeni gati të merrni rreziqe sepse e dini që keni një person të veçantë i cili gjithmonë do t'jua kthejë.

Ju ndjeni thirrjen të rriteni personalisht, të mos provoni asgjë, por ta bëni partnerin tuaj përgjithmonë krenar.

7.Ndiheni sikur e keni njohur njeri-tjetrin gjithë jetën

Ndonjëherë ju ndjeheni sikur partneri juaj mund të lexojë mendjen tuaj.

Ata arrijnë të marrin me mend gjërat që nuk i keni thënë kurrë rreth tyre.

 Ju nuk mund të ndaloni të mësoni gjëra për njëri-tjetrin, por çuditërisht ndihet sikur jeni takuar më parë.

Ndiheni sikur nuk keni qenë kurrë më afër askujt tjetër dhe kjo lloj lidhjeje është diçka që kanë vetëm disa njerëz me fat.

8.Ju keni ndjenjën që do të zgjasë

Kur diçka është në rregull, ju thjesht e dini atë. Dhe befas, nuk ka vend për dyshime apo dramë të panevojshme që mund të kishe pasur në marrëdhëniet e tua të mëparshme.

Ti e di që ndjenjat që ke janë të vërteta dhe kjo dashuri nuk do të shkojë askund.

Kërkimi juaj për dashurinë ka mbaruar dhe keni gjetur kandidatin më të mirë të mundshëm që e dini se keni për qëllim të kaloni tërë jetën tuaj.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se duhet të ketë ndryshime të ministrave të kabinetin qeveritar në muajin shtator?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

VIDEOLAJM/ Makina përplas motorin, nuk do e besoni ku përfundon drejtuesja e tij