​Dokle: Stop trenit që provokon
Raçaku s’do përsëritet kurrë më

​Dokle: Stop trenit që provokon<br />Raçaku s’do përsëritet kurrë më
Deputeti i Partisë Socialiste, Namik Dolke ka vlerësuar vendimin e autoriteteve të Kosovës, për të ndaluar në kufi trenin serb me mbishkrime nacionaliste.
 
Dokle shkruan në Facebook se ky tren i cili po përdoret nga nacionalistët për të provokuar, nuk duhet lejuar të hyjë në territorin e Kosovës.

Ligjvënësi socialist thekson se Kosova ka ligjet dhe Kushtetutën e saj dhe se asgjë s’do ta kthejë pas Pavarësinë e saj.
 
namik dokle
Postimi i plotë i Dokles në Facebook
STOP TRENIT QE PROVOKON!
Veprim shumë i drejtë i Presidentit dhe i Qeverisë së Kosovës për ndalimin e trenit provokues, të nisur nga Beogradi.
 
Një shtet i pavarur nuk mund të lejoje kurrë provokime të tilla, nuk mund të lejojë që disa "nacionalistë të lafitur" të shkelin mbi ligjet dhe Kushtetutën e Kosovës!
 
Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme!
Raçaku nuk do të përsëritet kurrë!
KOSOVA ESHTE KOSOVE!”

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

 

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore