​Gjermani,vidhet kamioni me 22 ton
çokollatë,me vlerë 50,000-70,000€

​Gjermani,vidhet kamioni me 22 ton<br />çokollatë,me vlerë 50,000-70,000€
Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një qytetin Neustadt të Gjermanis, ku është vjedhur një gjysmë kamion me çokollatë, dhe policia po pyet dëshmitarët për të zbuluar hajdutët e ëmbëlsirave.

Sipas "Cosmopolitan", zëdhënësi i policisë, Martin Ahlich, tha se në rimorkio ishin plot 22 ton çokollatë, përfshirë Kinder, Vezët Surprizë etj.

Ai tha se nuk është ende e qartë nëse objektivi i tyre ishte kamioni, apo çokollatat, ndërsa nuk dihet as motivi që i shtyu të bënin këtë veprim.

Çokollata e vjedhur llogaritet të ketë një vlerë rreth 50,000-70,000 euro.

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan