​Një studente franceze shpallet
Miss Universi 2017

​Një studente franceze shpallet<br />Miss Universi 2017
Një franceze 24-vjeçare, studente e stomatologjisë fiton kurorën e Miss Universe. Iris Mittenaere fitoi ndaj 12 konkurenteve nga mbarë Bota.

“Jam shumë e lumtur për fitoren. Ky brez nuk është vetëm një brez. Është diçka që duhet të bësh për të ndihmuar njerëzit, për të kuptuar njerëzit”, ka thënë Mittenaere në këtë edicion të 65 të bukurisë.

Në finale me të në garë ishin Miss Haiti, Raquel Pelissier dhe Miss Kolumbia, Andrea Tovar. Gjithashtu top finaliste ishin vajzat nga Kenia, Indonezia, Meksika, Peruja, Panamaja, Kolumbia, Filipinet, Kanadaja, Brazili, Tajlanda dhe SHBA.
 
Spektakli ndryshoi formatin këtë vit, pasi kishte 12 nga 13 finaliste që ka pasur më parë dhe ka numëruar edhe votat për Miss Universe në Twitter. Eventi u organizua në Vietnam.
 
Miss Universe tha se do të bëhet avokate e dhëmbëve të shëndetshëm dhe higjenikë.

[gallery]20825[/gallery]

(d.b/Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve