A do bashkëpunojë PD me LSI për provat e inceneratorëve? Tabaku: Kush ka prova t’i çojë në SPAK nuk jemi në garë kush denoncon më shumë

Gazetarja e Report Tv Danjela Maloku ka pyetur kryetaren e Komisionit hetimor për inceneratorët, Jorida Tabaku nëse do të bashkëpunoj me LSI lidhur me denoncim e inceneratorëve, pasi edhe kjo e fundit ka bërë publike sipas saj të provave të kësaj afere. Tabaku tha se SPAK është i hapur për të gjitha denoncimet e partive dhe se nuk janë në një garë se kush denoncon më shumë. Megjithatë shtoi se i ka bërë një kërkesë Petrit Vasilit nëse ka dashur të shtojë prova e denoncime në komision, por nuk ka marrë përgjigje

“Nuk jemi në garë se kush po denoncon më shumë., unë i kam nisur një kërkesë Petrit Vasilit që nëse do të sjellë të tjera prova lidhur me inceneratorët nuk e ka bërë. SPAK është aty për të gjitha partitë për të denoncuar, nuk jemi në lutë protagonizmi këtu”, tha Tabaku.

 

 


Lajmi kryesor:

Inceneratorët, Basha: Askush nuk ‘ngjyen gishtin’ pas shpinës së Ramës, i bëj thirrje të mos i bëjë presion SPAK! 3 socialistë në komisionin hetimor të përfshirë në aferë


/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës