‘A je shqiptar a? Momente gazmore mes tifozëve dhe gazetarit të Report Tv në Hamburg

 

Gazetari i Report Tv Ernest Koçi i cili ndodhet në Gjermani për të ndjekur hap pas hapi kombëtaren shqiptare për Euro 2024, është ndalur edhe me atmosferën e tifozëve pas ndeshjes me Kroacinë. Një ndodhi e pazakontë ndodhi mes një tifozi shqiptar dhe gazetarit të Report Tv.

Tifozi: Jam nga Gjermania. (Anglisht)

Gazetari: Ky flamur është i Shqipërisë (Anglisht)

Tifozi: E dua Shqipërinë jam shqiptar! A je shqiptar?

Gazetari: Po hajde pra fol shqip

‘Ishte një ndeshje e mrekullueshëm. Tifozët shqiptar ishin fantastikë. I pashë duke shkuar drejt stadiumit dhe ishin të mrekullueshme,. Tifozët shqiptarë njëlloj si ata të Holandës.’- u shpreh një tifoz gjerman.

 


Lajmi kryesor:

Rudi Vata në 'Minuta Zero': Na duhet grinta e minutave të fundit, Laçi më i miri në fushë! Hysaj? Jo ai i mëparshmi


M.Q./I.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Armando Sadiku ndryshon skuadrën e 15-të në karrierë

Zyrtare/ Armando Sadiku ndryshon skuadrën e 15-të në karrierë