A po i mban larg Berishën e Kryemadhin, Lulzim Basha, me këshillë të 'çifutëve'?

A po i mban larg Berishën e Kryemadhin, Lulzim Basha, me këshillë të 'çifutëve'?

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, Kreu i PD-së Lulzim Basha dhe Sali Berisha

Nisja zyrtare e fushatës së Partisë Demokratike pati disa lajme.

I pari ishte ai që Lulzim Basha e PD nuk duan t’ia dinë për pandeminë e për këtë arsye nxorrën në shesh mijëra njerëz.

I dyti ishte ai që Lulzim Basha, i kompleksuar nga sigurimi i një milionë vaksinave nga Edi Rama, se ka përmendur fare pandeminë në fjalimin e tij, edhe pse për momentin është shqetësimi fkryesor për shqiptarët.

I treti ishte mungesa e Sali Berishës dhe Monika Kryemadhit.

Sali Berisha nuk e ka komentuar mungesën e tij, ndërkohë që Monika Kryemadhi ka reaguar e irrituar, kur është pyetur pse nuk e ftoi Lulzim Basha në hapjen e fushatës, duke qenë se janë aleatë dhe pretendojnë të bëjnë qeverinë më 25 prill.

Kryemadhi, duke mos e fshehur acarimin, ka bërë përgjegjës për mungesën e saj këshilltarët izraelitë të PR-së së Bashës, të cilët i ka quajtur me përçmim çifutë, një term ky i dënueshëm.

“Unë nuk ndërhyj te PD-ja, të bëjë Basha çfarë të dojë apo ata çifutët që ka ai nëse i thonë apo jo të ftojë Monikën”, tha ajo.

Deklarata e Monika Kryemadhit, tregon se kanë qenë me sa duket, pikërisht këshilltarët izraelitë të fushatës së Bashës, ata që e kanë këshilluar të mos shfaqet krah saj në hapje të fushatës.

Dhe jo pa të drejtë.

Monika Kryemadhi me të shoqin e Sali Berisha, shihen si njerëzit më të korruptuar në vend, ndaj dhe Basha kërkon ta shmangë praninë e tyre në fushatë.

Jo më kot në fjalimet e tij, Rama përmend pikërisht Berishën, Metën e Kryemadhin, të cilët duan të vijnë në pushtet duke shfrytëzuar Edi Ramën.

Kjo gjë duket se e ka kompleksuar Bashën dhe këshilltarët e tij, të cilët duan të shmangin me çdo kusht bërjen bashkë të Bashës nga njëra anë, dhe Monikës, Ilirit e Saliut nga ana tjetër.

Duket se po përsëritet i njëti skenar, kur Basha kandidonte për kryebashkiak dhe e zboi Berishën nga fushata e Tiranës./ Gazeta"Tema"

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Alarmohet ambasada ruse në Tiranë, merr mesazhe kërcënuese nga një shqiptar i Kosovës

Alarmohet ambasada ruse në Tiranë, merr mesazhe kërcënuese nga një shqiptar i Kosovës