Abuzim me tenderët, arrestohet ish-juristi i Ministrisë së Drejtësisë

Ish-juristi në Ministrinë e Drejtësisë, Lysien Ali

Bie në prangat e policisë, ish-juristi në Ministrinë e Drejtësisë, Lysien Ali, i shpallur në kërkim prej 5 ditësh për abuzim me tenderët miliona eurosh në këtë institucion. Gjykata kishte vendosur ndaj tij masën e sigurimit personal të arrestit me burg, masë e ekzekutuar këtë të hënë nga efektivët e policisë.

Sipas policisë Lysien Ali është i akuzuar për shpërdorim detyre dhe shkelje të barazisë në tenderë. Pesë ditë më parë policia vuri në pranga me urdhër të prokurorisë disa ish-zyrtarë të Ministrisë së Drejtësisë. Në pranga përfundoi edhe ish-sekretarja e Përgjithshme në Ministrinë e Drejtësisë, Juliana Hoxha, por më pas me vendim Gjykate ajo u la në arrest shtëpie. Për tetë persona të tjerë u caktua masa e detyrim paraqitje. 

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento

Komente

 • sapa: 11/02/2019 19:45

  E lirojne neser prape.Cfare do presesh nga shteti mafjoz shqiptar?

  Përgjigju
 • sali: 11/02/2019 18:30

  Kudo ku ka shkelur kemba e partise hajdute LSI kA VETEM VJEDHJE

  Përgjigju
 • dulja: 11/02/2019 17:33

  po mire ky vendi jone vetem hajdut vrases e plera po prodhone c'bene shteti klasa politike keta analistet a po flene po na more lumi

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ Momente dramatike pas ndeshjes së Markut, boksieri përfundon në oksigjen