Aeroporti i ri i Vlorës, Rama: Aleanca me aeroportin e Mynihut garanton cilësinë dhe të ardhmen

 

Në fjalën e tij në ceremoninë e nisjes së punimeve për ndërtimin e Aeroportit të Vlorës, Rama tha se lajmi i madh është marrëveshja me aeroportin e Mynihut.

"Mbi këtë gjurmë të aerodromit të vjetër në sot fillojmë një histori të re së bashku me një mik të mirë, një më të shquarit e sipërmarrjes sonë kombëtare, Behgjet Pacolli.

Ne nuk reshtëm së bëri përpjekjet deri sa gjërat erdhën aty ku duhet. Dhe më në fund u gjet forca e duhur përt ta ccuar përpara këtë projekt. Sot ne jemi këtu jo vetëm me konsorciumin por edhe më një aleancë të aeroportit të Mynihut, që është një nga më të fuqishmit të transportit ajror në botë.  Kanë nisur ta monitorojnë projektin që në fillim dhe janë të gatshëm ta marrin aeroportin e Vlorës që në momentin e parë kur do të jetë gati për fluturimet. Kjo aleanca me aeroportin e Mynihut garanton menaxhim të nivelit më të lartë por edhe sinergjinë me aeroporte të tjera", tha Rama. 


Lajmi kryesor:

Nisin në Ditën e Flamurit punimet për Aeroportin e Vlorës, Rama: Aeroporti i Mynihut e merr në menaxhim sapo të ndërtohet, garantohet funksionimi (VIDEO)


K.T./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

‘Të rrisim zbulueshmërinë e akteve kriminale’, Balla nga Elbasani: Policia duhet të kontrollojë çdo makinë për armë

‘Të rrisim zbulueshmërinë e akteve kriminale’, Balla nga Elbasani: Policia duhet të kontrollojë çdo makinë për armë