AF Elbasani bën 'shopping' te Tirana

AF Elbasani bën 'shopping' te Tirana

Bruno Lulaj

Të ngjitur në Superligë, AF Elbasani është duke menduar për sezonin e ri në elitën e futbollit shqiptar. Veç rinovimit me trajnerin Nevil Dede, drejtuesit po mendojnë për përforcime në secilin repart.

Për mbrojtjen verdheblutë kanë projektuar Bruno Lulajn, shtatëlartin që ka vendosur mos rinovojë me Tiranën. Titullar sezonin që sapo u mbyll, Lulaj ka luajtur 34 ndeshje me bardheblutë në edicionin 2023-24 duke shënuar edhe tre gola.

Duket se mbrojtësi dhe Tirana do ndajnë rrugët dhe destinacioni i tij i radhës është drejt AF Elbasanit. Panionios, Skënderbeu, Laçi, Kukësi dhe Tirana kanë qenë skuadrat e tij të mëparshme.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Samiti i paqes për Ukrainën, presidentja zvicerane: Kërcënimi për përdorim të armëve bërthamore i papranueshëm

Samiti i paqes për Ukrainën, presidentja zvicerane: Kërcënimi për përdorim të armëve bërthamore i papranueshëm