E rëndë në Pogradec, del nga rruga makina luksoze dhe përplas familjen! 5 të plagosur! Mjetet përfundojnë 100 metra larg njëra-tjetrës (VIDEO)

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në aksin rrugor Pogradec-Qafë Thanë ku është plagosur një familje.

Rreth orës 18:20, Edmir Duraku që po drejtonte automjetin tip “Audi Q7”, dyshohet se ka humbur kontrollin dhe makina ka dalë nga rruga duke përplasur më pas automjetin tip "Ford”, nën drejtimin e 36-vjeçarit Amarido Mulla.

Përplasja ka qenë aq e fortë sa mjetet kanë përfunduar rreth 100 metra në distancë nga njëra-tjetra.

Nga aksidenti mbeti i plagosur Amarido Mulla me bashkëshorten dhe 2 fëmijët si dhe T. K., 36 vjeç, pasagjer në automjetin tip "Audi Q7", të cilët aktualisht ndodhen në spitalin e Pogradecit, jashtë rrezikut për jetën.

Me drejtuesit e automjeteve, po kryen veprimet e mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

F.D/LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

Tiparet e Eurobondit, çmimi më i shtrenjtë që në 2010, maturiteti ulet për shkak të interesave të larta

Tiparet e Eurobondit, çmimi më i shtrenjtë që në 2010, maturiteti ulet për shkak të interesave të larta