Aksident i trefishtë në aksin nacional Memaliaj-Krahës, ndërron jetë 29-vjeçarja, burri i saj në gjendje të rëndë! Prindër të një djali 18 muajsh

Gjirokastër - Një aksident i trefishtë ka ndodhur mesditën e sotme në aksin nacional Memaliaj-Krahës, ku si pasojë ka ndërruar jetë një 29-vjeçare.

29-vjeçarja e identifikuar si Dhoksi Mango, ka ndërruar jetë pasi nuk u ka mbijetuar plagëve të rënda dhe raportohet se trupi i saj është dërguar në morgun e Tepelenës.

Po ashtu, në spitalin e Gjirokastrës është transportuar dhe burri i viktimës i identifikuar si Ledian Ibrahimi, si dhe dy persona të tjerë të cilët kanë marrë gërvishtje të lehta.

"Rreth orës 11:45, në aksin rrugor "Memaliaj-Krahës", janë përplasur automjeti me drejtues shtetasin A. M. me automjetin me drejtues shtetasin L. M.. Nga përplasja janë dëmtuar 2 drejtuesit e automjeteve dhe 1 pasagjere ende e paidentifikuar. Si pasojë e dëmtimeve, shtetasja ka humbur jetën, ndërsa 2 drejtuesit e automjeteve janë në kujdesin e mjekëve",- njofton policia.

Report Tv mëson se çifti ka një djalë rreth 1 vjeç e gjysmë.

29-vjeçarja mësohet se punonte si specialiste në zyrën e gjendjes civile ne Njësinë Administrative Petran, në Përmet. ndërsa burri i saj në një shoqëri private sigurie, si roje.

Policia ndodhet në vendngjarje për të vlerësuar dëmet dhe zbardhur shkakun e aksidentit.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 16:24
Aksidenti tragjik në aksin Memaliaj-Krahës/ Report Tv siguron foton e viktimës 29-vjeçare dhe burrit të saj të plagosur rëndë! Prindër të një djali 18 muajsh

1707664555_dhoksimango.jpg

Ledian Ibrahimi dhe Dhoksi Mango

Report Tv ka siguruar foton e 29-vjeçares, e cila humbi jetën si pasojë e një aksidenti të trefishtë në aksin nacional Memaliaj-Krahës, ditën e sotme, si dhe të burrit të saj që raportohet të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore, teksa vazhdon të jetë në spital nën monitorimin e mjekëve.

29-vjeçarja e identifikuar si Dhoksi Mango, mësohet se punonte si specialiste në zyrën e gjendjes civile ne Njësinë Administrative Petran, në Përmet.

Mësohet se çifti kanë një djalë rreth 1 vjeç e gjysmë.

Burri i saj, i identifikuar si Ledian Ibrahimi, kishte 4 muaj qe kishte blerë makinën dhe ishte shofer i ri.

K.M/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Fëmijët në Rripin e Gazës në kërkim të ushqimit për të mbajtur gjallë familjet! Mohammedi: Ndonjëherë shkoj duar bosh, ndihem i trishtuar

Fëmijët në Rripin e Gazës në kërkim të ushqimit për të mbajtur gjallë familjet! Mohammedi: Ndonjëherë shkoj duar bosh, ndihem i trishtuar