Aksident në Maqedoninë e Veriut, përfshihen edhe dy ministrat e qeverisë

Aksident në Maqedoninë e Veriut, përfshihen edhe dy ministrat e qeverisë

Pamje nga aksidenti

Një aksident zinxhir ka ndodhur në rrugën “Ilindenska” në Maqëdoninë e Veriut, ku janë përfshirë tre vetura, mes tyre edhe vetura e ministrit të Financave Fatmir Besimi.

Këtë e bëri të ditur vetë Besimi përmes një postimi në Facebook. Në veturë bashkë me Besimin ka qenë edhe ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi.  Nga aksidenti nuk ka persona të lënduar, por janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

“Sot vonë pasdite, vetura zyrtare me të cilën kam qenë duke udhëtuar bashke me ministrin e ekonomisë Kreshnik Bekteshi për në mbledhje pune në Qeveri ka qenë pjesëmarrëse në një aksident trafiku që ka ndodhur në udhëkryqin përballë Qeverisë. Përveç dëmeve materiale në vetura, fatmirësisht nuk ka persona të lënduar rëndë. Disa nga pjesëmarrësit pësuan lëndime të lehta. Të lënduarve u uroj shërim sa më të shpejtë”, shkruan Besimi në Facebook.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

John

Hysen Osmani dhe Preng Gjergji rikthejnë 'opingat', të veshura dikur edhe nga Ilirët: Vetëm Berisha nuk i ka sjellë këpucët këtu