Aksidenti tragjik në Itali, kryebashkiaku i Venecias: Mes viktimave edhe fëmijë! Autobusi me turistë, gjetëm dokumente ukrainase

Aksidenti tragjik në Itali, kryebashkiaku i Venecias: Mes viktimave edhe fëmijë! Autobusi me turistë, gjetëm dokumente ukrainase

Një aksidenti rëndë ka ndodhur në Itali mbrëmjen e sotme ku 21 persona kanë mbetur të vdekur, mes tyre dy fëmijë. Kryebashkiaku i Venecias Luigi Brugnaro ka thënë për Rai News se autobusi ishte duke transportuar turistë në një kamping dhe në bord kishte shumë të huaj. Ai tregon se kanë gjetur edhe disa dokumente ukrainase.

"Duket se është një autobus i rregullt, por që përdoret për të transportuar turistë në një kamping. Duket se në bord kishte shumë të huaj, duke përfshirë fëmijë. Ne gjetëm disa dokumente ukrainase. Ata po nxjerrin kufomat e fundit Duket se disa u shpëtuan," tha ai.


Lajmi kryesor:

FOTO+VIDEO/ Itali, Autobusi bie nga mbikalimi në Mestre dhe përfshihet nga flakët! 21 viktima, mes tyre 1 fëmijë! 15 të plagosur, 5 në gjendje të rëndë


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Plagosja e policëve në Suharekë, Sveçla: Akte të tilla janë të papranueshme, rendi dhe ligji do të mbizotërojnë në Kosovë

Plagosja e policëve në Suharekë, Sveçla: Akte të tilla janë të papranueshme, rendi dhe ligji do të mbizotërojnë në Kosovë