Aksidentimi i autobusit shqiptar në Kroaci, tetë shqiptarë të plagosur të gjithë në spital! Një grua në gjendje të rëndë (EMRAT)

Aksidentimi i autobusit shqiptar në Kroaci, tetë shqiptarë të plagosur të gjithë në spital! Një grua në gjendje të rëndë (EMRAT)

Autobusi i aksidentuar në Kroaci

Një ditë pas aksidentit të ndodhur në Kroaci ku pas përmbysjes së autobuzit shqiptar humbi jetën Gazmir Korbi dhe u plagosën 8 të tjerë, është mësuar gjendja e të gjithë pacientëve të cilët po marrin mjekim në spital.

Pesë prej të plagosurve, po trajtohen në spitalin e qytetit të Karlovacit. Përkatësisht, pasagjerët, Veli Muça, Armand Shaba, Herman Gjeci, Gjovalin Kola dhe shoferi që ishte në timon, Adem Rexha janë të gjithë jashtë rrezikut për jetën.

Ndërsa 3 të plagosur po trajtohen në spitalin e qytetit të Ogulinit, Roland Kola pasagjer dhe Klodian Vata (pasagjer dhe pronar i autobusit) ndodhen në gjendje të qëndrueshme për jetën. Ndërsa pasagjerja Naile Bajraktari ndodhet në gjendje pak më të rëndë.

Kujtojmë se ditën e djeshme, për aksidentin pati reagime edhe nga presidenti Bajram Begaj dhe ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi. Ky i fundit tha se Gazmir Korbi (Ndihmës shoferi) që ndërroi jetë ishte edhe pjesëtar i Forcave Ajrore.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve