Aktori interpreton “Njeriu i njëmijtë” të Kipling, për një mik në ditë të vështira

Aktori Ilirian Ali ka zgjedhur që këtë periudhë vetizolimi ta kalojë, duke interpretuar poezi. Pas “Pleqëria” e Dritëro Agollit artisti vlonjat na sjell në një videomesazh“Njeriun e njëmijtë” të Rudyard Kipling. Një poezi që ka në qendër përpjekjet e vazhdueshme të një njeriu për të gjetur mikun e zemrës.


Lajmi kryesor:

Artistët mesazhe nga shtëpia, me “Lule të bukura” dhe “Gosti në kohë kolere”: Do të këndojmë prapë, vetëm ju qëndroni në shtëpi


v.d./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?×

Lajmi i fundit

John

Rama thumbon opozitën: Rreziku i virusit është real, jo revolucion imagjinar me karakatinën e teatrit (VIDEO)