Skandali në Kadastrën e Vlorë/ Juristi për një vit falsifikoi dokumentet për një banesë, arrestohet! (EMRI)

Foto ilustruese

VLORË- Kadastra e Vlorës përfshihet në një skandal. Në një kohë kur nuk po gjen qetësi, me drejtorë që 'ikin e vijnë', sot është arrestuar juristi nën akuzë për falsifikim dokumentesh.

Në pranga ka rënë Hidai Shenaj, 56 vjeç, banues në Vlorë, me detyrë jurist pranë Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Vlorë. Report Tv mëson nga burime zyrtare se Shenaj për një periudhe 1-vjeçare, ka falsifikuar dokumentet për një banesë në qytetin e Vlorës.

Ndaj tij, Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale "Falsifikimi i dokumenteve".

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A zgjidhet kriza në PD me një garë të re për kryetar?×

Lajmi i fundit

John

Berisha nga Tropoja: Kur mësova se u shpalla 'Non Grata' mendova që t'i kërkoja ndihmë miqve të mi që i kam në të gjitha nivelet dhe partitë që ta hiqja si vendim