Akuzohet se bleu vota, SPAK kërkon 1 vit burg për ish-kandidatin e LSI për deputet! Etjon Joka: Gjithçka e stisur nga Alqi Bllako

Akuzohet se bleu vota, SPAK kërkon 1 vit burg për ish-kandidatin e LSI për deputet! Etjon Joka: Gjithçka e stisur nga Alqi Bllako

Etjon Joka

Prokuroria e posaçme kërkon dënimin me 1 vit burg për kandidatin për deputet te LSI në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, Etjon Joka, i cili u filmua teksa jepte para ne këmbim të shitblerjes së votave.  Po ashtu 1 vit u kërkua edhe për Elis Babo personi që kishte kryer filmimin dhe të cilit i janë dhënë parat nga Joka.

Ndërkohe vet ish-kandidati për deputet nëpërmjet avokatit të tij deklaroi se gjithçka ka qene e stisur nga kundërshtaret e tij politik si Alqi Bllako i arrestuar për Inceneratoret. Avokati i Jokës paraqiti prova dhe fakte ne lidhje me videon, telefonin që është bëre filmimi dhe se kujt i është dorëzuar ajo, prova sipas tyre lidhen me kundershtaret e Jokës në zgjedhje. 

Ndërkohë i pandehuri tjetër Elis Babo  nëpërmjet avokatit të tij pretendoi se e ka bërë filmimin për të denoncuar korrupsionin në zgjedhje edhe pse ishte në kushte të vështira ekonomike.

 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Arditi: 29/07/2022 20:49

    Prandaj u fshehe ti si kurve deri sa te kapen? Bq

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Dialogu me Prishtinën, si e shohin analistët serbë për rrezikun nga nacionalistët në rast marrëveshjeje Serbi- Kosovë

Dialogu me Prishtinën, si e shohin analistët serbë për rrezikun nga nacionalistët në rast marrëveshjeje Serbi- Kosovë