Alarm për bombë në Aeroportin e Prishtinës! Rezulton i rremë

Alarm për bombë në Aeroportin e Prishtinës! Rezulton i rremë

Foto ilustruese

PRISHTINË- Një alarm për bombë në Prishtinë ka ‘ngritur’ në këmbë të gjithë strukturën e policisë së Kosovës.

Si pasojë e paralajmërimeve pasagjerët janë larguar nga objekti ndërsa është hapur panik.

 Pas kontrollit të kryer nga njësitë kompetente, ky alarm u zbulua se ishte i rremë.

"Rreth orës 21:00 kemi pranuar informatën për dyshimet që ndërlidhen me një shpërthim të mundshëm në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur ndërmarrjen e veprimeve operative të nevojshme për të menaxhuar me situatën."- thuhet në njoftimin e policisë.

Kujtojmë se shpesh herë aeroporti i Prishtinës ‘kërcënohet’ me bombë dhe kanë qenë false.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Gjermani, aksidentohet eskorta e kryeministrit Viktor Orban! Një polic humb jetën, plagoset rëndë një tjetër

Gjermani, aksidentohet eskorta e kryeministrit Viktor Orban! Një polic humb jetën, plagoset rëndë një tjetër