Ali Ahmeti prezanton Bujar Osmanin kandidat për president të Maqedonisë së Veriut

Ali Ahmeti prezanton Bujar Osmanin kandidat për president të Maqedonisë së Veriut

Ali Ahmeti

Kryetari i BDI, Ali Ahmeti, ka prezantuar Bujar Osmanin si kandidat për president të Maqedonisë së Veriut.

Deri tani nga partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut kanë shpallur kandidatura për President, ajo e Bujar Osmanit nga BDI-ja dhe Arben Taravarit nga opozita.

Talat Xhaferri, pak kohë më parë u zgjodh si kryeministri i parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut. Osmani është ministër i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut. Më herët ai ka mbajtur edhe postin e ministrit të Shëndetësisë.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

SHBA: Kina po forcon makinerinë e luftës ruse në Ukrainë

SHBA: Kina po forcon makinerinë e luftës ruse në Ukrainë