Alibeaj i PD-së merr në mbrojtje protestuesin që goditi policin në Fier: Rama la pas dhjetëra të arrestuar

Alibeaj i PD-së merr në mbrojtje protestuesin që goditi policin në Fier: Rama la pas dhjetëra të arrestuar

Guri i lëshuar drejt policëve

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj ka marrë në mbrojtje punonjësin e bashkisë së Mallakastrës, Pëllumb Isufaj, që u arrestua ai nga policia si autor i goditjes së efektivit të FNSH-së dje në Fier gjatë protestës kundër Ramës. Alibeaj thotë se Pëllumb Isufaj është njeri i nderuar, ndërsa është arrestuar vetëm se është kundërshtar politik i Ramës, pasi nuk ka prova, edhe pse pamjet janë publikuar në media të momentit kur goditet polici (shiko ketu).

Postimi i plotë i Enkelejd Alibeajt
Në 2 dite “vizite” në Fier, Edi Rama la pas mbi 50 të shoqëruar, dhjetra të arrestuar dhe një të akuzuar për …tentative vrasje ndaj policit! Iku me ankthin e madh të fundit të tmerrshëm që e pret. Kudo që shkon e ndjek vetem urrejtja e njerëzve. Zemërata e popullit e ka future në panik. E ndjen që fundi i tij është afër. Ka hedhur në veprim tani veglat politike në policinë e shtetit për të arrestuar protestuesit.

Pëllumb Isufaj, një qytetar i nderuar i Mallakastres, nëpunës shembullor e një familjar i respektuar, por edhe një kundërshtar politik i kriminelit në krye të qeverisë, arrestohet nën akuzën politike të sulmit ndaj policisë së shtetit, pa asnjë provë.

Z. Isufaj, sic thotë vetë ai, dhe sic dëshmojnë protestues të tjerë, nuk ka kurrëfarë lidhje me incidentin gjate protestes ne Fier. Frika e ka kapluar Ramën. Qetësinë e ka humbur. Revolta popullore i është bërë makth. E vetmja zgjidhje e dëshpëruar, e autokratëve, sa here që fundi iu vjen, eshte kjo që bën Rama, arrestimi i kundërshtarëve politikë. Takohemi ne 16 mars!

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Billi: 11/03/2019 08:17

  Nese do kriminel, ata i ke ne krye te PD, Sali serbi dhe Lulezim Basha..Asgje nuk do ti shpetoje ata nga 21 janari...Ti je thjesht nje bisht fshese...

  Përgjigju
 • ERP: 10/03/2019 23:19

  Duhet me te vene prangat ty te parit

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet