Alibeaj reagon ndaj Berishës: Humbësi i madh i 14 majit, i zhytur në disfatë i dhuroi Ilir Metës këshilla bashkiakë! Shqiptarët e dinë se ai e përçau opozitën

Alibeaj reagon ndaj Berishës: Humbësi i madh i 14 majit, i zhytur në disfatë i dhuroi Ilir Metës këshilla bashkiakë! Shqiptarët e dinë se ai e përçau opozitën

Sali Berisha dhe Enkelejd Alibeaj

TIRANË- Enkelejd Alibeaj nuk i ka kursyer një përgjigje Sali Berishës, me këtë të fundit që e përjashtoi nga ftesa e tij për ribashkim. Alibeaj e bën atë shkak të përçarjes së demokratëve, por jo vetëm. Edhe disfatën e madhe që pësoi në 14 maj, për kryetarin e dorëhequr të PD-së, fajtor është Berisha dhe aleanca e tij më Ilir Metën.

“Humbësi i madh i zgjedhjeve të 14 majit paska gjetur sot armiq të rinj, duke publikuar dhe listën e të përjashtuarve të radhës. I zhytur në disfatën që i solli demokratëve dhe opozitës, sindroma e komunizmit i rikthehet si përherë kur humb duke shpallur grupe armiqësore.

Shqiptarët e kanë të qartë se shkaku i përçarjes së opozitës është Sali Berisha, sikundër aleanca e tij me Ilir Metën ka prodhuar këshilltarë të LSI me votat e demokratëve në çdo këshill bashkiak. Bashkëpunimi i Sali Berishës dhe Ilir Metës në kurriz të demokratëve dhe shqiptarëve është një nga arsyet pse pati refuzim masiv në 14 maj dhe që e mban në këmbë regjimin e Edi Ramës”, shkruan Alibeaj.

Ky reagim i tij, erdhi pasi sot Sali Berisha u përpoq të evidentojë se nuk ka asnjë ndasi me deputetët nga kampi tjetër, që sipas tij, në bllok bënë fushatë për kandidatët e primareve më 14 maj. Në këtë grupim, ai përjashtoi Enkelejd Alibeaj dhe Lulzim Bashën.

M.Q./A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Bënte namin duke vjedhur nëpër biznese, arrestohet 30-vjeçari shqiptar në Greqi! Akuzohet për 9 grabitje me armë

VIDEO/ Bënte namin duke vjedhur nëpër biznese, arrestohet 30-vjeçari shqiptar në Greqi! Akuzohet për 9 grabitje me armë