Ambasadori britanik Duncan Noman drejt fundit të mandatit, zbulon pasardhësin: I lumtur për të, po mëson shqip

Ambasadori britanik Duncan Noman drejt fundit të mandatit, zbulon pasardhësin: I lumtur për të, po mëson shqip

Duncan Norman

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman është drejt përfundimit të mandatit të tij, ndërsa me një twitter ka zbuluar emrin e pasardhësit të tij. Ambasadori Norman shprehet i lumtur që do të zëvendësohet nga Alastair King-Smith, ndërsa zbulon se ai po mëson aktualisht shqip.

Norman do të qëndrojë në detyrën e ambasadorit britanik në Tiranë deri në shtator të 2021

"Unë jam i kënaqur që Alastair King-Smith është emëruar si pasardhësi im nga Shtatori 2021. Alastair është një diplomat me shumë përvojë dhe shumë i aftë i cili do të ketë një sukses të madh kur të fillojë pas një viti. Në ndërkohë Alastair po mëson shqip", shkruan Norman.

Alastair King-Smith është emëruar Ambasadori i Madhërisë së saj në Republikën e Shqipërisë në vazhdimësi  Duncan Norman, i cili do të marrë emërimin e tij në Shtator 2021.

/er.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • shqipfoles: 10/09/2020 14:46

    ta pyese Lu-ne se ai ishte specialist by*** ne shqip.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS