Antonio Conte udhëton drejt Italisë, pritet shkarkimi i tij nga posti i trajnerit të Tottenham

Antonio Conte udhëton drejt Italisë, pritet shkarkimi i tij nga posti i trajnerit të Tottenham

Antonio Conte në avion

Antonio Conte është parë duke u kthyer në Itali me një fluturim Ryanair gjatë ditës së hënë duke i plotësuar spekulimet për të ardhmen.

Në mediat angleze është duke u raportuar se Tottenham Hotspur do ta shkarkojë strategun italian gjatë kësaj jave.

Kontrata e Contes me klubin londinez skadon në qershorin që vjen, megjithatë qëndrimi i tij në Londër duket se do të jetë më i shkurtër.

Gazetari i The Telegraph, Matt Law, ka raportuar se Spursat pritet të arrijnë marrëveshje që t’ia ndërpresin kontratën trajnerit gjatë kësaj jave.

Ai ka konfirmuar se 53-vjeçari është kthyer në Itali dhe tashmë Conte është xhiruar duke u kthyer në vendlindje me një fluturim të lirë Ryanair dhe videoja është bërë virale në rrjetet sociale.

Antonio Conte taking a RyanAir flight to get away from Spurs ????pic.twitter.com/b6qdo7MYYz

— Gunners (@Gunnersc0m) March 20, 2023


 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Pse Berisha po përpiqet të qetësojë demokratët për Argitën?

Mero Baze: Pse Berisha po përpiqet të qetësojë demokratët për Argitën?