Akuzohen nga SPAK/ 'Apeli' i GJKKO mbyll në burg 'VIP-at' e krimit të akuzuar për vrasjen e Klod Saliut e Vajdin Lamaj

Emiljano Shullazi, Lulzim Berisha, Plarent Dervishaj, Indrit Taullai dhe Viktor Ymeri

Gjykata e Posaçme e Apelit, ka vendosur të lerë pa lëvizur masat e sigurisë për Emiljano Shullazin, Plaurent Dervishaj, Indrit Rusin, Viktor Ymerin, Indrit Taullain, që u arrestuan për dy vrasje të realizuara në muajin shkurt 2005.

Ndërsa procesi gjyqësor për kreun e bandës së Durrësit Lulzim Berisha, nuk është zhvilluar për shkak se policia ende nuk ka mundur ta arrestojë.

Të gjithë këta persona përfshirë dhe bashkëpuntorin e prokurorisë SPAK, Luftar Reçin, akuzohen si ideatorët dhe autorët e vrasjes së Klodian Saliut dhe Vajdin Lames, ngjarje të ndodhura në shkurt të vitit 2005.

Avokati i Indrit Rusit dhe Lulzim Berishës, Detar Hysi, pas dhënies së vendimit nuk pranoi të japë asnjë koment lidhur këtë çështje.

Për këto dy ngjarje në Kosovë është arrestuar, Indrit Taullau, ndërsa në Dubai si i impikuar në këto dy vrasje, u arrestua Plaurent Dervishaj, i cili sapo kishte hipur në një avjon Charter dhe ndodhej në pistë gati për fluturim. I vetmi person që është në kërkim për dy vrasjet e bujshme vazhdon të jetë Lul Berisha.

E.M./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Aksion kundër lojërave të fatit në Fier, tre të arrestuar, dy nën hetim, shpallet në kërkim pronari i një lokali! Sekuestrohen 9 celularë