Dëshmia/ I penduari Luftar Reçi: Lul Berisha më kërkoi të vras Klodjan Saliun, në këmbim të hiqte hasmin tim! Porositi bombë me telekomandë për ekzekutimin e Vajdin Lamajt, e mori Shullazi

TIRANË- Shqiptarja.com ka mësuar detaje të rëndësishme nga dëshmia e Luftar Reçit të penduarit që ka hedhur dritë dhe ka rihapur hetimet për dy vrasje të bujshme që kanë tronditur vendin vite më parë, atë të Vajdin Lamajt dhe Klodjan Saliut, për të cilat SPAK akuzon si të përfshirë Emiljano Shullazin, Lul Berishën dhe bandat e tyre.

Zbulohet që në dëshminë e tij Reçi ka treguar takimin që ka bërë me Lul Berishën, që sipas informacioneve është bërë në kazinonë e tij, në të cilin ky i fundit i ka ofruar një marrëveshje sipas së cilës i penduari duhej të vriste Klodjan Saliun që në këmbim Berisha t'i vriste hasmin. Ky takim dyshohet të jetë bërë në fillim të shkurtit te stacioni i trenit në Tiranë, te kazinoja e Reçit.

Mësohet se Reçi ka zbuluar para SPAK se Lul Berisha i ka kërkuar atij, në shkurt të vitit 2005, që ti gjejë kallëpe tritoli për vrasjen e Vajdin Lamajt, në ashensor në banesën e tij. I penduari ka rrëfyer se bombën ai e ka përgatitur bashkë me Indrit Taullain, i cili i ka thënë se bomba duhej për të shpërthyer një makinë.

Në dëshminë e tij, Luftar Reçi mësohet se të ketë rrëfyer edhe një telefonatë që ka marrë nga muaji shkurt i vitit 2005 nga Lulzim Berisha. Ai ka thënë t'i gjejë nga ato të "nëntat",  (që ishin kallëpe tritoli), ku bëhej fjalë për një atentat të përgatitur nga Reçi për hasmit e tij në Dibër, atentat i parealizuar nga ai për arsye se hasmi i mbante me vete fëmijët e tij dhe unë nuk e bëri shpërthimin sepse nuk donte të vrsite fëmijët.

Zbulohet se arsyeja pse këto dy vrasje janë bashkuar në një hetim të vetëm është fakti se Reçi ka deklaruar se bombën me të cilën është kryer vrasja e Vajdin Lamajt, ia ka dorëzuar Emiljano Shullazit. Pasi ka marrë vesh nga mediet se u vra Vajdin Lame me shpërthim, ka telefonuar Lul Berishën i cili i ka thënë se ishte në Turqi dhe kjo ishte punë Indritit.

Hetimet për këto dy ngjarje ishin pezulluar për moszbulim të autorëve, por më pas, pas dëshmisë së të penduarit është bërë e mundur zbardhja e vrasjes së Klodjan Saliut, Vajdin Lamajt, ku vdiq dhe miku i tij Artan Arsi. SPAK ka rifilluar hetimet dhe ka vendosur bashkimin e tyre në një procedim të vetëm. Ndërkohë Lulzim Berisha akuzohet gjithashtu dhe për vrasjen e Klodjan Saliut dhe Osman Truma. Ngjarjet e rënda kanë ndodhur në datat 26 shkurt dhe 27 shkurt të vitit 2005, pa kaluar as 24 orë.

Lul Berisha dhe Plarent Dervishaj (kunati i Berishës) aktualisht janë shpallur në kërkim ndërkombëtar, ndërsa Indrit Taullai, Luftar Reçi (i penduar), Viktor Ymeri dhe Emiljano Shullazi janë arrestuar. Ndërkohë, është urdhëruar ndalimi për Indrit Rusin.

Luftar Reçi i penduari i drejtësisë

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 14:21
Publikohet fotoja/ Kush është Luftar Reçi i dënuari me 25 vite që i hapi probleme lordëve të krimit! Për t'i shpëtuar burgut, tha se ka qenë te e dashura bullgare

1607520382_1607520190LUFTARRECI001.jpg

Personi që shihni në foto, quhet Luftar Reçi, njeriu që me dëshminë e tij dhënë në prokurorinë e posaçme SPAK, i ka hapur mjaft probleme emrave të njohur të botës së krimit në Shqipëri, që veprojnë në Tiranë, Durrës dhe Vlorë.

Reçi, një i dënuar me 25 vite burgim nga gjykata e Burrelit, për vrasjen e Maksim alias Aleks Lalës, ka treguar në tre rëfime atë të datës 21 tetor, 31 tetor dhe 26 nëntor 2020, të gjithë veprimtarinë kriminale që ka pasur me Lulzim Berishën dhe anëtarët e tjerë të bandës së tij si dhe të vrasjes së biznesmenit Vajdin Lamaj.

Për ti shpëtuar dënimit me 25 vite burgim Luftar Reçi, pretendoi se ditën e krimit dhe në momentin e krimit ka qënë tek e dashura e tij bullgare në Tiranë dhe jo në fshatin Shkopet, ku ndodhi vrasja e më pas djegia e trupit të Aleks Lalës.

Pas marjes së dënimit në vitin 2008, Luftar Reçi, është endur sa në burgun e sigurisë së Lartë të Burrelit, Peqin dhe në Drenovë të Korçës. Ndërkohë gjatë kësaj periudhë Luftar Reçi, mësohet të ketë përfituar disa herë ulje dënimi me vetëm 45 ditë. Momentalisht Reçi ndodhet në burg dhe tashmë ka fituar dhe statusin e bashkëpuntorit të drejtësisë, ku gjatë vuajtjes së dënimit përfiton privilegje të tjera.

Ora 11:27
I penduari i drejtësisë ka rrëfyer se çfarë ndodhi në disko, në festën e organizuar në Emiljano Shullazi pasi shpëtoi atentatit

I penduari i drejtësisë, Luftar Reçi në deklaratat para prokurorëve mësohet të ketë folur edhe për një festë që ka organizuar Emiljano Shullazi në një disko pasi i shpëtoi një atentati. Ai ka rrëfyer se në këtë festë është takuar me Lul Berishën, Plaurent Dervishin, Indrit Taullain. Madje sipas tij ky i fundit kishte thënë se i kishte ecur mbarë këto kohë, referuar vrasjes së Vajdinit Lamajt dhe Klodjan Saliut.

Ora 11:21
'Made in Cernagoro'/ Mësohen detajet, i penduari ka rrëfyer gjithë planin, si u ndryshua lënda plasëse nga dinamit në C4 për të qenë më të sigurt! Tritolin e mori Emiljano Shullazi!

Detaje shokuese janë mësuar për vrasjen Vajdin Lamajt. Luftar Reçi, i penduar i drejtësisë, mësohet t'i ketë zbuluar SPAKu se çfarë ndodhi në shkurt të 2005. Lulzim Berisha i  kërkoi t'i gjejë kallëpe tritoli. Ai ka treguar se bombën e ka përgatitur bashkë me Indrit Taullain, i cili i ka thënë se duhej për të shpërthyer një makinë. I penduari i drejtësisë, Luftar Reçi ka treguar edhe se si ndryshoi plani, nga shpërthim me dinamit në C4 për të qenë më të sigurt.

Zbulohet se Reçi ka treguar se eksplozivin  ia dorëzuan Emiljano Shullazit, natën kur ishin në shtëpinë e motrës së Lulzim Berishës, atje ku dhe e përgatitën. Madje siç Report Tv mëson, ka qenë një telefonatë që i bën Indrit Taullait, i cili në momentin që po montonin minën, ai vjen me një sasi C4, që do ua bënte më të thjeshtë sulmin.

Ora 11:10
Vrasja e Vajdin Lamajt në 2005/ I penduari ka rrëfyer se çfarë i ka thënë në telefon Lul Berisha menjëherë pas atentatit

Para prokurorëve të SPAK, mësohet se Luftar Reçi ka treguar edhe një detaj shumë interesant, bisedën e parë me Lul Berishën menjëherë pas vrasjes së Vajdin Lamajt në Tiranë, në vitin 2005. Ai ka zbuluar se ka marrë në telefon Lul Beridhën menjëherë sapo ka marrë lajmin që e ka mësuar nga mediat, por Berisha ishte Turqi dhe i kishte thënë se "kur të vinte do të flisnin".

Ora 11:05
Vrasja e Vajdin Lamajt në 2005/ I penduari i ka rrëfyer SPAK se çfarë i tha Viktor Ymeri, ku i ka gjetur 'njerëzit që mbaruan punë'

1607508395_viktorymeri.jpg

I penduari Luftar Reçi në dëshminë e tij ka rrëfyer edhe se si Viktor Ymeri nga burgu ka gjetur i ka gjetur Emiljano Shullazit njeriun që "mbaroi" punë në vrasjen e Vajdin Lamajt në vitin 2005. Madje burime për Report Tv bëjnë me dije se Ymeri i ka thënë "Shullazi nuk dinte të bënte gjë tjetër veçse të rrinte në makinë me vajza dhe të vinte gjoba". 

Ora 11:01
Rrëfimi i Luftar Reçit, zbulon marëveshjen me Lul Berishën për të vrarë hasmit!

Në dëshminë që ka dhënë Luftar Reçi në SPAK mësohet se ai ja zbuluar se si në Durrës qarkullonte lajmi se Klodian Saliu donte të vriste Lulzim Berishën. Në një rast, një polic i portit i dehur kishte thënë Plaurentit se një natë Klodi me dy persona të tjerë, i kanë pritur tek shtëpia e Lulit për tu vrarë.

Reçi ka rrëfyer se sipas planit Klodian Saliu do të vritej në Tiranë tek një karburant rreth 1.5 km në hyrje të autostradës Durrës-Tiranë. “Çeçoja” ishte njeriu qe vëzhgonte lëvizjet Klodianit, nëse do të ikte nga Plepat apo do futej në autostradë për në Tiranë.

Ai ka folur edhe për një person X, që ishte pjesëtar i grupit të Klodian Saliu,. Ai këtë kohë po punonte kundër kryetarit të tij. Kur grupi mori informacionin për lëvizjen e kundërshtarit filloi dhe ndjekja. 

Shqiptarja.com mëson se Reçi ka treguar se për vrasjen e Klodjan Saliun, kishte bërë një marrëveshje me Lul Berishën që Reçi do viste Klodjan Saliun, që Lul Berisha t'i vriste hasmin e tij.

Ora 10:59
Vrasja e Vajdin Lamajt në 2005/ Dëshmia e të penduarit: Indrit Taullau më tha 'p*rdhën e madhe e bëmë copë-copë'! Informonte hap pas hapi Emiljano Shullazin

Në dëshminë e tij për SPAK, i penduari i drejtësisë, Luftar Reçi ka treguar një bisedë në tavolinë, ku Indrit Taullai rrëfen se kanë vrarë Vajdin Lamajn. Mësohet se ai ka thënë se për këtë ngjarje ka informuar me detaje Emiljano Shullazin. Sipas burimeve mësohet se Taullai të ketë thënë " Se po*dhën e madhe e bëmë copë-copë). 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • kokkuqi vilabishtit: 11/12/2020 05:50

  emiljano shullazi esht gankster i vertet. te gjith njerzit e duan. esht idhulli i cdo njeriu. ne i themi daja daja. 50 mij lekshin e ri duhet ta nxirnin me koken e dajes pale sa i bukur do ishte. from komuna parisit with love

  Përgjigju
 • daniel: 10/12/2020 23:26

  kam bere dy komente qe dje duke filliar me krijimin e grupe qe me ervin broven eno shqypin tan oqen deri te vrasjet dhe lidhjet me grupet e duresit dhe te jugut dhe asnje nuk eshte publikuar. kam permendur vende dhe vite data

  Përgjigju
 • Dush: 09/12/2020 21:53

  Lul berisha ashte nje mysliman dhe allahu inshallall ja shpblen me xhenet.ashte burr i mir burr trim

  Përgjigju
 • Trnakop Kacija: 09/12/2020 17:49

  Nuk ka nder ne mes kriminelesh - dhe nuk shoh asgje te cuditshme ketu. Per cudi jane komentet ne kete teme - disa flasin thu se jane vet akter te ketyre ngjarjeve kriminale. Nese dikush kerkon logjike e racionalitet ne keto "pune" te ketyre krimineleve thjesht nuk mund te gjej nje te tille sepse nuk ka - keta pa perjashtim jane njerez me intelegjenc shume te ulet dhe frikacak ne esence. Nese aktualisht ka ndonje "burgagji" ne Shqiperi qe ka "intelegjenc" njohuri dhe afinitet kriminal te jashtezakonshem eshte Dritan Dajti - e vleresone vet secili a eshte keshtu apo jo.

  Përgjigju
  • daniel: 10/12/2020 23:27

   il o debil me keto theniet e pablo escobarit te narcos ben si i zgjut! te gjithe keta jane vra me mar haqet e shokeve si rruga kavajes si grupet me durres!

 • Shoku: 09/12/2020 17:33

  Nje mik i imi Anglez me ka thene nje gje qe ju shqiptaret vertet jeni te forte e beni cdo gje qe tja arrini por keni nje gje qe ja fusni njeri tjetrit per hic gje dhe prishni pune se beni shume zhurme.

  Përgjigju
  • My shqipja lënden: 10/12/2020 00:15

   Kjo esht mese e vertet sidomos verioret, targa private, live ne instagram dhe ne cdo rrjet te mundshem edhe pse jetojn nga 3 deri ne 4 veta ne nje dhom perseri do hapen bythesh, te shkosh ne cdo lokal vetem ato I degjon duke bertit per muhabete droge, njerez llafazan, por gjeja me serioze esht qe ka shum djem qe jan futur ne burg per pedofili, madje disa prej tyre I kan nxjerr dhe neper rrjete sociale duke ikur te takojn vajza nga 14 vjece ,rini analfabete qe sdi te shkruaj dhe te lexoj

  • Erik: 09/12/2020 22:10

   E ka thene Met Veliu ne TV kur ka pyetur nje shef policie ne Angli dhe ai i eshte pergjigjur qe shqiptaret bejne shume krime dhe trafiqe ne UK, por nuk jane problem per policine britanike pasi kapen shpejt. Shqiptaret nuk mund te rrine pa u hapur b... dhe jane te pangopur sa nuk ndalen, derisa bien ne burg. Per policine britanike problem identifikimi jane ata qe bejne vetem 1 ose 2 rruge droge dhe zhduken nga Britania, sikurse jane nigerianet.

 • Alb: 09/12/2020 16:32

  Keta jan llumi i krimit jan si puna e qenve qe padroni i zgjidh kur duan te bejn zhurem dhe padronet jan te infiltruar ne politik dhe pas ketyre padroneve qendrojn dhe ca klane qe sjan shqiptare(turq,azer,gjeorgjian,italian etj)po qe bejn ligjin kan monopolet me te medhaja financiare ketu ne shqiperi zoterojn mineralet hidrokarburet,tregun ushqimor kan koncensionet kryesore,lojrat e fatit,telekomukacionin e ketyre ska cu bej as spaku as yuri kim se pa keta shqiperia mbaron dhe nrm cunat e lagjeve shqiptare mburen me keta 20 lekshat e krimit te organizuar e nisin si lavazhier e max spacator qe vriten me njeri tjt perfundojn.

  Përgjigju
 • Kapiteni pa kapele: 09/12/2020 15:26

  Dicka se kuptoj te komentusit o jeni dele ose bani si te till shef komente si persh po mashtron se do te dale nga burgu po si do te dal nga burgu ku ne vrasjen e klod saliut asht 1 nga 3 autoret e vrasjes se dyfisht i perfshim direkt ne krim,ne vrasjen e vajdin lames dhe shokut te ti me eksploziv asht i perfshim indirekt qe ka siguru landen plasese per kryerjen e shperthimit dhe do te dal nga burgu thoni ju zgjuarsit pavarsisht bashkpuntor i drejtsis ky do marre denimin edhe per kto vepra penale qe po flet,per sa i perket qeshtjes se perse ka fol asht shum e thjesht ky me lulin kan pas ba pakt qe te shkembenin hasmit ky te vrite klodin dhe luli hasmin e kti ky e mbajti fjalen dhe morì pjes ne vrasjen e klodit ndersa luli jo por vazhdoj duke pa interesat e veta,persa i perket vrasjes se arben pajes dhe ilir xhungen qe u vran nga viktor ymeri (tori xhihanes) dhe gazmend braka (gaxhai) asht kry per llogari te marsel sotirit sepse grupi saliu-berisha skan qan nda akoma kur ka ndodh vrasja dhe kan qan ne konflikt per grupin e marsel sotirit..thirrini menjes para se te komentoni se jeni ba si fmi te kqi veq shkruni kot

  Përgjigju
  • Kapiten me ksulë Dibrani: 11/12/2020 11:05

   Luftar Reci , eshte 10 here ma trim se te gjith keto robqirat qe kan shit e vra vetem shokt e miqt e vete, por si Djal trim e i drejte ne hesapet e botes së krimit ka qene krejt i vetem, sa qe edhe njerezit e afert pervec nje nipi nuk e ndihmuan dmth e braktisen , por per trimni , thoni shyqyr qe nuk ju ka kryqezuar rruga me te....

  • O Kapiten: 09/12/2020 17:20

   Paske ra vone ne Tirane o shok e i paske degjuar fjalet gabim te kafja e lagjes.Luftarit nuk i besonte kush me i thene emrin e dashnores e jo me i besu atentate vipash si puna e atyre qe perrallis sot se do me kap ndonje azil, po ti kishte treguar njeri ketij se duam te vrasim filanin pas gjys ore i kishte shkuar te shtepia e per 1 milion leke ia kishte treguar qe duan te vrasin .Ne Itali jane bere gazi i botes prokuroret qe jane marre me keta lloj te penduarish te pabesueshem , disave ju ka kushtuar edhe karrieren .

  • Kapiteni pa kapele: 09/12/2020 16:35

   Po zotri ashtu siq thu ti asht burri huj i denum me 25 vjet ku pas hekurave ka ba 11 vjet deri ne sot dhe i ngelen ne 14 vjet ku nga 14 vjetshi ka perfitu ulje denimi 2 vjet i bje qe pas hekurave te kaloje edhe 12 vjet te tjera dhe tashi u cmen dhe po bashkpunon qe ti shtoje vetes edhe 10 vjet te tjera si i penduar i drejtsis qe eshte bashkpuntor ne vrasje,dhe ai qe esht gabim jam un kur ti po del kundra fjalve te tua..persa i perket bythes qe thu ti byth duhet me vra te parin se i dyti e i treti jan thjesht numer dhe per sa i perket hasmit un nuk thash se asht trim Luftari as i zgjut po ky i ka pas hy valles dhe ska dit me i dal ma,ndersa per sa i perket emrave te ktine nuk te jap llogari ty as kerkuj a i kam ngju ne televizor apo naj ven tjeter se sjam un i pendumi po shoku jot luf×ari qe e njef ma mir se un

  • O kapiten: 09/12/2020 15:47

   Adriatik Coli rrefeu ne gjyq qe kishte kryer me doren e tij 7 vrasje dhe ja hodhi me 7 vite burg si i penduar , ai qe vrau komisarin e Vlores u pendua, tregoi porositesin dhe u denua me 10 vite burg nga i perjetshmi qe parashikonte kodi penal.A u mundove te vije ne pune trurin kur e more mundimin e shkruajte gjithe kete pacavure duke mos njohur as ligjet e as njerezit per te cilet ben fjale artikulli .E njeh ti mor cfare muti eshte ky Luftari , ke armik do vriste ai mor qe vec per thashetheme e per fjale eshte i zoti se hasmit i ka patur mes Tirane e nuk ju ka prekur as qerpikun po ka nderruar rruge .Ik o shoku se i ke degjuar emrat ne televizor dhe e ke bere roman ketu , paska patur bythe Luftar Reci me vra Vajdin Lamen e Klod Saliun ha ha ha ha ha .

 • Albania 2021 qe enderronim..: 09/12/2020 15:19

  E plera o plera, i bet njerezit me hije, Sdi njeriu ku te pi nja kafe me femijet, Se kercet kallashi!!! Vetem duke u vra me njeri tjetrin sikur jeni ujq jo njerez! Vetem hasmeri e gjak doni, dhe gjthmone Te gjitha palet e kane marre ne fund shperblimin, Jetojne kot pa asnje te kaluar, Ca jetove?!.. Thjesht burg, biruce e bunker, pagjumsi e hakmarrje.. Gjithe jeten i fshehur... Dhe per cfare.....?! Jeta eshte e shtrenjte o kafshe, Eshte e bukur.. po ska shtet dhe ju livadhisni, Sepse se kuptoni qe shteti ju perdor se jeni injororant... sjeni vetvetja, Jeni te gjithe ushtar.. sic keni dhe ju ushtar, dhe ju jeni ushtar te shtetit, Jeni pa shtylle kurrizore, pa vlere pa seder. Po ska shtet sic duhet as ska per te pase Qe te mendojne per njerezit qe dine te jetojne, Se ju doni pastrim nga i pari te i fundit dhe te jetojne ato qe e duan jeten.. dhe qe e meritojne. Vazhdoni se keni prap skeni mbaru!!!

  Përgjigju
  • Ccc: 09/12/2020 16:57

   Super koment mik. Jeta eshte e shtrenjt dhe e bukur por kto shpellaret sdin me jetu. Nuk jetohet gjithmone tu u fsheh

 • Koli: 09/12/2020 15:08

  Keta duhen vrare te gjithe mr buke ne goje.....familjet e te vrareve te marrin hak...

  Përgjigju
 • Hetuesi para 1990: 09/12/2020 14:25

  Nxirrini ne rruge keta shkwrdhata dhe vritini si qente,te gjithe,,nuk marrin vesh ndryshe keta,,,vetem plumbin ballit duan,,,ai marviol bilo komandoja ia rregullon qejfin ketyre.....

  Përgjigju
 • Papa: 09/12/2020 13:55

  Tan dajtin nuk guxon me e permend se I zhduk

  Përgjigju
 • Ardi Faikas: 09/12/2020 13:23

  Po ca trim Nar Musta ben shurren ne brek jo te vej ne rresht trimat e Vlores.

  Përgjigju
 • lopi: 09/12/2020 12:56

  po tori ishte n burg kur u vra ai duket si pa lidhje

  Përgjigju
 • Loran: 09/12/2020 12:55

  Kto jan makinacione politike nga partia si psh me Vloren qe mos bej fushat kundra Viktori ta mbajm ca muaj ne burg , hajde ti hapim e pun Shullazit se financojn gangsterrat e fshatrave te durrsit e gangot e e Tiranes qe bejn shurren ne brek po doli ky nga burgu ja kjo esht historia e kan gjet kte zgjepsin mashtrusin

  Përgjigju
 • Altini Meleqit: 09/12/2020 12:54

  Tani qe s,eshte me Tor qerozi Kapo di Valona esht Nar Musta.I ujdis ai tani trimat e Vlores

  Përgjigju
  • @kurioz: 09/12/2020 15:08

   O kurioz, mos e ndrysho nickun se je fantastik hahaha. Me dukesh si Qynoja nga pyetjet qe ben.

  • jokku: 09/12/2020 15:08

   po ku ca lesh nar musta ku pyet tori per narat

  • Per ty: 09/12/2020 13:38

   Kush esht Nar musta? Kapo ne vlore sot . Me ca gruppi esht

 • Loran: 09/12/2020 12:11

  Po ky duket qe esht super mashtrus rrac e keqe

  Përgjigju
 • John: 09/12/2020 11:49

  Viktor Ymeri ishte ne burg ne ate kohe,sepse kishte vrare shoket e Lulit,por u bene bashke per Vajdinin ,pa arsye ,ky do te shpetoi vete dhe ja fut kot.

  Përgjigju
  • per benin: 09/12/2020 14:29

   didin e ka vrar shullazi me kaposhin dhe didi ka qen i ulur me ilen dhe lluku evgjitin

  • Beni: 09/12/2020 13:08

   Po po : Didin e ka vrare krenar grabova me ervin kaposhin(te dy te vrare nga grupi camve me vone) nuk ka lidhje fare shullazi

  • Beni: 09/12/2020 13:03

   Viktori ka vrare me gaxhain Ilir xhungen dhe arben pajen dhe keta ishin shoket e klod saliut ishin te grupit te klodit,pastaj viktori kishte interes te vriste vajdinin se ai ishte shok me Did camin hasmin e torit

  • Po po: 09/12/2020 12:44

   Pse te duket cudi hasmi i viktor ymsrit ishte did cami hd e shok i ngusht i vajdin lames krahu i djatht me pak fjal flitet qe did camin e vrau shullazi kshi qe dhe gjerat mund te kuadrojn sjam dakort qe nje njeri sic eshte tori ska pse te bej nurg per nje gje qe ndoshta si takon

 • Kico: 09/12/2020 11:43

  Po kur thone per vajdinin bisnesmen hahahaha. Ska lene njerez pa vrar e intriga pa bere

  Përgjigju
 • Vicidoli: 09/12/2020 10:43

  Kane mbrojt pronat nderin familjen kanunin.Te cohemi te permbysim Evin Ramen qe po vret shqiptaret

  Përgjigju
  • Mond: 09/12/2020 15:32

   Ti hash k**in edi rames ti serb muti

  • Gerti: 09/12/2020 12:00

   Po kur tha dje Klodiana Lala se Vajdini eshte vrare per pune biznesi hahahahaha Vajdinj eshte vrare per pazare droge dhe hakmarrje. Perse asnje nga gazetaret nuk ka guximin ta thote kete? Ne Domje shkolla e femijeve ka emrin e trafikantit te droges Vajdin Lame. Vajdin plehra vrau Flevin e hekurit dhe ka kishte bere vrasje pafund. Perse nuk thone gazetaret qe Shullazi e ka kryer vrasjen bashke me Dritan Dajtin? Mos do e perjashtoni Dritan Dajtin nga ky hetim o shoku prokuror? Ndonje sekuestro do ju beni te pronave qe kane keta kriminele? Kete na thoni.

  • Zani: 09/12/2020 11:36

   Jejnnanje pune

 • shaban: 09/12/2020 10:43

  po motivi i ketyre vrasjeve konflikteve kush eshte?

  Përgjigju
  • Gjeka: 10/12/2020 01:31

   Mosperputhje artistike

 • Dini: 09/12/2020 10:38

  Dhe me kete e hoqet vemendjen nga djali i vrar nga policia. Ju zenshin hakat e familjarve te djalit.

  Përgjigju
  • Beni: 09/12/2020 11:35

   Bravo dini

 • Beni: 09/12/2020 10:15

  Pas 15 vjeteve dhe mendon se ka prova ,eshte thjesht show per te larguar vemendjen nga shum probleme qe po kalon vendi

  Përgjigju
  • Loni: 09/12/2020 10:41

   Fix zoteri Beni... Ketu hecin me dyshohet akoma o vella edhe te shqyejne ne burg si ta kesh ber e si mos e kesh ber... Dyshohet shkruhet ne cdo vendin prokurorie... Professionalizem...

  • Ilir: 09/12/2020 10:25

   Fiks , ata qe i njohin te dyja palet e perfshira e dine shume mire se Luftari nuk ka pas shans as ti shkonte ne mend te vriste Vajdin Lamen e jo me ta vriste vertet.Luftari eshte i njohur per mashtrime e per borxhe se per tjeter i kane vrare gjysmen e fisit e ju ka rruajtur topet hasmerve te tij.

 • Tipi: 09/12/2020 10:11

  Pupu ca Gazetare aman!! (Dy vrasjet e bujshme,qe tronditen vendin).. sikur u vrane Shkenctare! Po dava llumrash.. shkruani per ekonomine e vendit si te ecim para! Na mbyti mjerimi dhe varferia..

  Përgjigju
 • Mandi: 09/12/2020 10:01

  Per te pergatitur bombat ne 2005 e ka ndihmuar nipi i tij i cili eshte vrare ne 2002 kete mashtruesin ha ha ha .Hajde deshmi hajde , me kete do lene nam ne gjyq prokuror e i penduar bashke .

  Përgjigju
  • Rika: 09/12/2020 10:25

   Te shofim ca mendimi ka Altini o Mandi

  • Sokol: 09/12/2020 10:21

   “Luli ishte në dijeni të kësaj ngjarje se më kishte treguar vetë dhe kishte mësuar nga unë se J... më kishte përgatitu minat për ngjarjen e Dibrës dhe për këtë arsye më kërkoi një minë për veten e tij” Pra behej fjale per kete rast qe mund te ket ndodhur para vitit 2002. Pra vendosja mines ne makinen e hasmit te deshmitarit te drejtesise. Por qe ky nuk e shpertheu sepse hasmi gjithmone ishte me femije.

 • dursi: 09/12/2020 09:56

  do mari keq shum puna

  Përgjigju
  • Dush: 09/12/2020 21:48

   O shok.un po flas per lul berishen.ky ashte nje burr trim dhe burr si falet 5 vaktet inshalla allahu ja leteson xhinahet.se cdo njeri ne kte bote ban xhinahe.por si ky djal trim dhe djal si nuk ka ba as nji gja ba bes.por du me than se dibran pak dhe as pak ka djem terima dhe burra.por lul berisha ashte nje mysliman dhe burr trim.dhe po e sulmojn kot kret po sa per vajdin laden si po flasin kaq shum po hapnija dosjet vajdin lames njiher se po dalin veasje ma shum se ka vra osama biladen.mos e merrni per kaq bisnesmen.

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj