Ardian Ismajli pranë hapit të madh, agjenti: Po negociojmë me Napolin, edhe Roma ka interes

Ardian Ismajli pranë hapit të madh, agjenti: Po negociojmë me Napolin, edhe Roma ka interes

Ardian Ismajli

Ardian Ismajli, mbrojtësi i Kombëtares është pranë hapit të madh në karrierë. Aktualisht pjesë e Empolit, 27-vjeçari është në optikën e Napolit dhe Romës. Për Radio Station 1, Serxhio Mezi, agjenti i tij ka konfirmuar se janë në negociata me Napolin, ndërkohë që edhe Roma pëlqen mbrojtësin.

“Kemi disa kohë që po negociojmë, drejtori Meluso e njeh shumë mirë djalin dhe kemi disa kohë që bashkëpunojmë me Napolin. Ismajli dëshiron të bëjë një hap në karrierën e tij dhe kalimi te Napoli do të ishte diçka e madhe. Me Napolin kemi biseduar, Roma nga ana tjetër ende nuk e di se çfarë do të bëjë me trajnerin; megjithatë asgjë nuk është përfunduar.

Deri më sot Napoli është mbi të gjithë të tjerët, por ne nuk kemi konkluduar asgjë. Kjo varet edhe nga ajo që do të ndodhë në fund të sezonit. Ne po punojmë për të mbyllur negociatat, por do të shohim nëse do të vijë një ekip tjetër dhe do t'i pëlqejë lojtarit", tha Mezi.

Vlera e Ismajlit në treg është 3 milionë euro dhe mbrojtësi kuqezi ka kontratë me Empolin deri në verën e 2025. Duket se vera e këtij viti do jetë deçizive për Ismajlin, që pret kalimin në një klub më të fortë po në Serie A.

Empoli nga ana tjetër do detyrohet të pranojë ofertat, pasi në rast të kundërt rrezikon të humbasë falas mbrojtësin. Prishtina, Hajduku i Splitit, Spezia dhe Empoli, këto janë ekipet ku 27-vjeçari ka luajtur.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Veliaj në Japoni, pritet nga kryetarja e Bashkisë së Tokios: “Një mike e mirë dhe promotore e inovacionit” 

Veliaj në Japoni, pritet nga kryetarja e Bashkisë së Tokios: “Një mike e mirë dhe promotore e inovacionit”