Argjentinë/ Gjendet njeriu i zhdukur në stomakun e peshkaqenit! Familja e tij e njohu me tatuazh

Argjentinë/ Gjendet njeriu i zhdukur në stomakun e peshkaqenit! Familja e tij e njohu me tatuazh

Foto ilustruese

Në stomakun e një peshkaqeni janë gjetur mbetjet e një burri, i cili ishte zhdukur pak kohë më parë .

Diego Barria, një 32-vjeçar, baba i tre fëmijëve, u pa për herë të fundit duke vozitur përgjatë brigjeve të Argjentinës më 18 shkurt.

Paraditen e së dielës dy peshkatarë kanë denoncuar pranë autoritetit portual vendor se kanë kapur tre peshkaqenë në zonën ku ishte pikasur mjeti i 32-vjeçarit.

Sipas Sky News, Daniela Milatruz, kreu i kërkimit për 32-vjeçarin, tha për mediat lokale se peshkatarët raportuan se "kur po pastronin peshkaqenët, gjetën mbetje njerëzore në njërin prej tyre".

Familja e Barias e identifikoi atë nga "një tatuazh që ishte i dukshëm në mbetje", shtoi ajo, por edhe rezultatet e testit të ADN-së priten për të konfirmuar zyrtarisht identitetin e tij.

Nuk dihet se çfarë ka ndodhur, megjithatë hetimet për zbardhjen e plotë të rastit vazhdojnë.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Banorët e Zall Herrit protestë për asfaltimin e rrugës: Është skandal, kemi frikë të çojmë fëmijët në shkollë! Na u bë premtimi gjatë fushatës dhe s’u mbajt

Banorët e Zall Herrit protestë për asfaltimin e rrugës: Është skandal, kemi frikë të çojmë fëmijët në shkollë! Na u bë premtimi gjatë fushatës dhe s’u mbajt