'Armëpushim të menjëhershëm dhe tërheqje të trupave nga Ukraina', Macron dhe Scholz kërkesë Putinin

'Armëpushim të menjëhershëm dhe tërheqje të trupave nga Ukraina', Macron dhe Scholz kërkesë Putinin

1653754241_putin.jpg

Gjatë bisedës telefonike që presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelari gjerman Olaf Scholz zhvilloi me presidentin rus Vladimir Putin, i kanë kërkuar kërkuar këtij të fundit një armëpushim të menjëhershëm në Ukrainë dhe tërheqjen e trupave prej atje. Raportuar nga mediat në Gjermani.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Putin telefonatë me Macron dhe Scholz: Gati për të rifilluar dialogun me Kievin! Ofensivë e re në Kherson


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Përleshje e dy grupeve shqiptare në aeroportin e Perugias në Itali! 8 persona të arrestuar, momenti kur qëllohen me grushta e shkelma (VIDEO)