Arrestimi i ish-drejtorit të RTSH-së, vjen reagimi i parë nga Rama: Nuk e dija, tani po e marr vesh

1610130569_rama.jpg

I ftuar në “Zonë e Lirë”, kryeministri Edi Rama u shpreh se nuk kishte dijeni mbi aksionin e SPAK që çoi në arrestimin e Thoma Gëllçit, ish-drejtorin e RTSH-së, teksa shtoi se sapo e ka marrë vesh këtë lajm.

“Nuk e dija. Tani po e marr vesh”, tha Rama.


Lajmi kryesor:

Korrupsion në tenderin rreth 1 mln $ për kanalin 'Agro', SPAK arreston ish- drejtorin e RTSH-së, Thoma Gëllçi! Në pranga edhe 3 punonjës


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Finalja e Conference League, Duka falënderon Ramën, Veliajn dhe të gjitha institucionet që ndihmuan në suksesin