Arrestohet Bar Refaeli, kërkon
të shmangë taksat nga shteti

Arrestohet Bar Refaeli, kërkon<br />të shmangë taksat nga shteti
Modelja Bar Refaeli është arrestuar për shmangien e taksave duke u përfshirë kështu në listën e personazheve që kanë probleme me drejtësinë. 

Bukuroshja është marrë në pyetje nga policia izraelite, pas deklaratave të rreme në lidhje me vendbanimin e saj, për të evituar taksimin e të ardhurave. 

Modelja 30-vjeçare është e dyshuar për fshehjen e përfitimit të një shume prej mbi 500.000 paund, në formën e një apartamenti luksoz të regjistruar në emër të së ëmës dhe vëllezërve të saj. 

Ndërkohë që dhe e ëma e modeles, Zipora, është arrestuar më dyshimin e shmangies së taksave për miliona paund pasuri të ardhura prej jashtë. 

Refaeli, e cila është e martuar me biliarderin izraelit Adi Ezra në shtator, i ka mohur akuzat. 

Ylli i pasarelave, ka reaguar përmes avokatit të saj, i cili ka thënë: “Nuk ka asnjë dramë, është thjeshtë një çështje civile. Askush nuk ka mashtruar askënd, çdo gjë do të sqarohet së shpejti.”
bar refaeli
Redaksia Online
(m.p/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Tepelenë, 42-vjeçari godet me thikë gruan dhe më pas veten! Të dy përfundojnë në spital

E rëndë në Tepelenë, 42-vjeçari godet me thikë gruan dhe më pas veten! Të dy përfundojnë në spital