Arthur mbërrin në Torino për vizitat mjekësore, plotësohet shkëmbimi me Pjanic! Ja si klubet bënë marrëveshje

Braziliani i Barcelonës Arthur do të jetë futbollisti i ri i ekipit të Juventusit, ndërsa në të kundërt do të kalojë Miralem Pjanic.

23-vjeçari brazilian ka mbërritur në orët e vona të së shtunën në Torino për të kryer vizitat mjekësore, ndërsa më pas do të hedhë firmën në kontratë. Po ashtu edhe Pjanic do të kryejë vizitat në Torino me një ekip mjekësh të Barcelonës, pasi për momentin nuk lejohet udhëtimi në Katalonjë për shkak të kufizimeve me COVID-19.

Lojtarët do të qëndrojnë deri në fund të sezonit me skuadrat respektive, ndërsa lojtarët janë vlerësuar Pjanic 60 mln euro dhe Arthur Melo 75 mln euro. Juventus do të paguajë diferencën e shumës pasi mesfushori brazilian është shumë i pëlqyer nga Maurizio Sarri.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zbulohet spiuni egjiptian në zyrën e kancelares gjermane! Ja si i 'mbylli gojën' Merkeli Egjiptit