Atentati ndaj prokurorit/ Policia operacion në Lushnje dhe Vlorë, kontrolle edhe në banesën e rivalit të Aldo Bares

LUSHNJE- Rivali i Aldo Bares, Julian Sulo, i njohur ndryshe si "Juli Pashako" është i dyshuari i dytë si i përfshirë në atentatin e bërë ndaj prokurorit Arjan Ndoja, 6 ditë më parë. Burime për Report Tv bëjnë me dije se mbrëmjen e sotme policia ka nisur një operacion në Lushnje dhe në Vlorë për kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë ngjarje që tronditi opinionin publik. Burime zyrtare nga Policia e Shtetit konfirmojnë se është ushtruar kontroll edhe në banesën e Julian Sulo, i njohur si "Juli Pashako", por nuk është gjetur aty. 

Grupi hetimor ka dyshime se Sulo, i cili jeton mes Lushnjes dhe Durrësit ka dyshime se mund të ketë dijeni për rrethanat e ngjarjes, apo person që mund të ketë marrë pjesë në ngjarje. Në këtë operacion kanë marrë pjesë edhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, por më pas ato janë tërhequr nga Vlora, por po vijojnë në Lushnje. Ndërkohë që gjatë ditës së sotme kontrolle janë kryer edhe në Fushë-Krujë, Shkodër e në Durrës.

Siç u paralajmërua më herët, Report Tv mësoi ekskluzivisht se nga gjurmët e gishtërinjve të lëna mbi syze nuk është zbuluar vetëm Redjan Rraja, por edhe një i njohuri i tij i shpallur në kërkim, por nuk dihet ende identiteti i tij, teksa mendohet të bëhet fjalë për Julian Sulon.

Lidhur me këtë ngjarje, nga e cila humbi jetën një person, Andi Maloku (shoferi i Ndojës) dhe u plagosën dy persona, vetë prokurori dhe i forti i Sukthit, Landi Muharremi është arrestuar Redjan Rraja. Organi i akuzës ka paraqitur si provë shenjat e gishtërinjve në syzet e gjetura në makinën e padjekur të autorëve. Rraja ka mohuar që të ketë lidhje me atentatin, por nuk ka shpjeguar dot se si janë gjetur gjurmët e gishtërinjve në makinë.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Arbëri: 08/11/2019 10:26

  Hej ju “kriminela” ti, ti dhe ti bëhuni gati se do vajm që dhe do bëjm kontrolle në shtëpit tuaja ....o zot o zot nuk ka vend në botën perendimore që ndodhin këto gjëra . Para se drejtësia të vendos për hapa të matutjeshëm “gazetarët “ investigiv informojn të gjithë të dyshuarit ...pastaj dihet se qka ndodh në vazhdim e sipër ...

  Përgjigju
 • aman: 08/11/2019 07:23

  Mos e ngaterroni Elvanen me keto 2 te tjerat nuk eshte e tille ajo nuk ehte e rangut tyre pispilluqeve.

  Përgjigju
 • Eni: 07/11/2019 22:38

  Po kur doli ky nga burgu se ky u kap me arme dhe me makin te blindiar para nje muaj apo vari lesht shqiperi hesapi,pastaj thon e ka fajin policija qe si arreston i lirojn gjygjtaret sa ju marrin naj qese me lek

  Përgjigju
 • Fredi: 07/11/2019 22:16

  Ah Vlorë e mjera Vlorë, të degjenerun vlonjatët neandërtalë! Nuk ka ditë që vlonjatët e Vlora të mos kapi faqet kryesore t gazetave!

  Përgjigju
  • lexuesi: 08/11/2019 08:21

   Fredi kam dëgjuar nga të vjetrit: ata që bëjnë ham-ham vetëm atë të hanë...

  • Ariu: 08/11/2019 07:36

   Ik o p.r.

 • Sondazhi i ditës:

  Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Trump niset për në Kuvendin Kombëtar të republikanëve në Milwaukee

Trump niset për në Kuvendin Kombëtar të republikanëve në Milwaukee