Atentatori i prokurorit del para gjykatës, seanca 'sekret hetimor' me dyer të mbyllura

Redjan Rraja prej orës 14:00 ndodhet në seancën që po zhvillohet te Krimet e Rënda për t'u njohur me masën e sigurisë. Gazetari i Report Tv Arsen Rusta raporton, Rraja është i pranishëm, por seanca me kërkesë të prokurorëve po zhvillohet me dyer të mbyllura pasi sipas tij përbën sekret hetimor. Dosja drejtohet nga dy prokurorët Anton Martini dhe Besim Hajdarmataj.


Lajmi kryesor:

Lihet në burg Redjan Rraja: S'kam lidhje me atentatin ndaj prokurorit! Gjurmët e tij u gjetën në syzet brenda makinës


d.ba./b.ha./Shqiptarja.com