Australi, pas disa vitesh në pyll, shpëtohen delet

Baarack, delet e egra të gjetura në një pyll Australian në veri të Melburnit dhe të shpëtuara nga ekipet e shpëtimit janë bërë një trend i vërtetë në mediat sociale që kur shoqata për të drejtat e kafshëve postoi videon në rrjetet e tyre. Miliona mesazhe dhe reagime të qytetarëve janë shpërndarë në mediat sociale. Delet Baarack, siç e quanin shpëtuesit, kishin ikur nga një fermë vite më parë dhe kishin qëndruar në pyll për një kohë të gjatë prandaj, edhe pamja e tyre kishte ndryshuar goxha duke arritur në pothuajse 35 kg lesh që e bënte të vështirë ecjen dhe u kishte errësuar shikimin.

 

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

VIDEOLAJM/Të veshura kuqezi dhe me qeleshe në kokë, stjuardesat në aeroportin e Kukësit me simbole kombëtare