Austria 600 mijë €/ Rama: Ata që do ikin nga fshati ta harrojnë tokën! Tenda nga Erdogan (VIDEO)

Për të gjithë personat që jetojnë në fshat dhe u goditën nga tërmeti duhet të zgjedhin; nëse pranojnë që të strehohen në qytet duhet të heqin dorë nga toka. "Marrëveshjen me Francën e firmosëm dje, sot marrëveshje me Austrinë 600 mijë euro që shkon në programin e emergjencës. Të vijojë puna, për zgjidhjen e zonave rurale. Aty duhet bërë një ndarje, kush janë familjet që duan të ikin, të ikin ti cojmë, ti fusim në apartamente, por nëse do të ikin do të dorëzojnë tokën.

Historia se po ikim të marrim një apartament dhe po mbajmë tokën duhet të kemi kujdes nga lojërat e dyfishta. Ata që do të rrinë të futen në tenda dimërore normale, e kemi diskutuar edhe dje me Presidentin. Tendat të jenë ku mund të jetohet për këtë periudhë. Kam folur me Erdogan dhe shpresoj se do të kemi një ndihmë me tenda, janë vendi që kanë prodhuar më shumë tenda në historinë e njerëzit. E di që vijnë ndihma, por nëse është puna për tenda nuk ka vend që i konkurron. Ata kanë qenë të gatshëm. Por edhe vendet e tjera, deri nga Japonia do të sjellin tenda" tha ai.


Lajmi kryesor:

MOBILIZIMI/ Qeveria 57 mln € për tërmetin/ Rama: 3 lagje të reja për të pastrehët! Basha s'ka fantazi, sot iki në Londër në Samitin e NATO-s për ndihmë


d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Me lista të hapura dhe pa koalicione, a është kjo mënyra që doni të votoni?×

Lajmi i fundit

John

Zjarr i qëllimshëm në Fushë-Krujë, përfshihet nga flakët sipërfaqja me pemë frutore, shkak banorët që pastrojnë shkurret e ferrat (VIDEO)