Autoritetet zviceriane: Sulmi në Lugano ishte terrorist, gruaja tentoi të shkonte në Siri në 2017

Sulmi i natës së mbrëmshme si pasojë e së cilës mbeten të plagosura dy gra, ishte një sulm terrorist. Gruaja zvicerane raportohet të ketë qenë një xhihadiste, e cila ishte dashuruar me një militant në rrjetet sociale dhe ishte përpjekur të shkonte në Siri për ta takuar atë.

‘Autoritetet turke e kthyen atë nga kufirin me Sirinë kur ajo u përpoq të udhëtonte atje për të takuar burrin dhe e kthyen në Zvicër”, theksohet në deklaratën e policisë.

Ndërkohë që pas rikthimit në Zvicër, ajo është shtruar në një klinikë psikiatrike dhe nuk kishte në qenë në vëmendjen e policisë që nga ajo kohë.


Lajmi kryesor:

Sulm terrorist në Lugano, plagosen dy persona


  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Nesër KPA shqyrton fatin e Luan Dacit, ONM kërkon shkarkimin pas dënimit deri në Gjykatë të Lartë