Avokati i njohur Maks Haxhia lë spitalin, ja si paraqitet gjendja e tij shëndetësore

Maks Haxhia

Avokati i njohur Maks Haxhia ka lënë spitalin dhe tashmë është në gjendje të mirë shendetësore. Ai u shtrua në spital rreth dy javë më parë, ku dhe iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale.

Ai është avokat i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe Arbër Çekaj, pronari kompanisë ‘’Arbër Garden” të bananeve  në kontenierin e të cilës vinte nga Kolumbia u gjetën 613 kg kokainë në dyshemenë metalike.

Pikërisht gjendja e tij shëndetësore bëri që pretenca e Arbër Çekajt të shtyhet për një datë të pacaktuar.

m.v./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se i kemi kapacitetet e duhura për të përballuar koronavirusin?

Komento

Komente

  • Niku: 22/10/2019 02:06

    Sa dhe si i pagove spitalet.A te ndihmoi shteti se ti je fukara.Gjynahet ne kete jete lahen.Uroj te ndihmosh edhe fukarate tashti e mbrapa.Zoti ta dha sinjalin.

    Përgjigju